Три проблеми позачергових виборів назвав Святослав Бабіля, регіональний координатор ГМ ОПОРА в Закарпатській області.
«Рішення щодо позачергових виборів є не зовсім вмотивованим з точки зору проведення якісної виборчої кампанії. По-перше, залишається проблема якості виборчого законодавства безпосередньо. Ми залишилися на тій самій точці, що були: змішана система виборів показує себе в Україні як абсолютно не така, яка відповідає реальному представленню інтересів виборців у парламенті, – коментує Святослав Бабіля. -. Друга проблема — ми отримали зменшення строків виборчої кампанії. Фактично на виборчу кампанію кандидатам залишається мінімум часу. Зараз почали реєструвати перші кандидати. І, якщо проводити кампанію згідно з виборчим законодавством, її треба проводити після реєстрації. Так само партії мають провести зїзди і висунути свої списки. Після реєстрації своїх списків вони можуть активно продовжувати свою агітаційну частину кампанії».
На думку експерта, фізично за такий короткий термін провести якісно донести до виборця свою позицію досить проблематично. Крім того нові політичні проекти повинні акумулювати якісь ресурси за це невеликий період. «І третій чинник: до чергових виборів залишалося не так багато часу, і в принципі діючий парламент не показав себе неефективним у плані прийняття рішень. Якщо ми говоримо про зміст рішень, є серед них суперечливі. Але можемо бачити, що рішення парламент приймає. Його робота не була заблокована. Він приймав кращі чи гірші ініціативи. Але рішення продуктивні були,- додає Святослав Бабіля.
Святослав Бабіля вважає, що цьогорічна виборча кампанія до ВР буде набагато більш конкурентною і конфліктною у порівнянні з президентською, з частішим використанням незаконних методів ведення кампанії. Адже що вибори у мажоритарних округах, де стикаються місцеві інтереси, набагато брудніші, ніж вибори по пропорційній системі, каже експерт.
- На Закарпатті дослідили електоральні настрої на окрузі №73.
Карпатський центр полінгових досліджень (м.Ужгород) на замовлення міжнародних інституцій провів протягом 20-31 травня 2019 року низку соціологічних досліджень що стосувалися електоральних уподобань регіонального виборця. Зокрема, опитування проводилося по округу №73 (м.Берегово, Виноградівський район, частина Берегівського та Іршавського районів), опитано 1800 респондентів.
Запитання в опитувальному листі та пропозиції щодо кандидатів були подані замовником дослідження. Основні проблеми (названі респондентами округу):
- Дороги – 87%
- Малі пенсії – 54%
- нема роботи – 38%
- масова вирубка лісів – 36% (очевидно повязано з катастрофічними насліками останнього паводка)
- Високі ціни на комунальні послуги – 21%
- Мовна проблема – 16,6%
- Погане медичне обслуговування – 16%
Щодо політичних вподобань напередодні виборів до ВРУ, то симпатії виборців розподілилися таким чином:
Слуга народу – 48%,
Голос – 6%,
Батьківщина – 5,8%,
Європейська солідарність – 5,8%
всі інші менше 5%
Стосовно мажоритарників, то вибір закарпатців по округу №73 наразі такий:
В.Брензович – 39,9%
І. Балога – 16,4%
В.Поляк – 15,2%
Й.Борто – 10,7%
І.Бушко – 5,6%
С.Молнар – 2,4%.
Нагадуємо що висування кандидатів по одномандатному виборчому округу завершується 20 червня – тому очевидно, можливі зміни у прізвищах кандидатів, а й відповідно зміни у відсотках щодо уподобань.
- Партія «Голос» визначила координатора на Закарпатті.
Юрій Світлик, активіст Ужгородського Євромайдану став координатором політичної партії «Голос» в Закарпатській області. Енергійного хлопця з рупором, який очолював численні демонстрації, пам’ятає багато-хто. За словами самого активіста, рішення йому далось не легко. «Я пішов з командою, кістяк якої–це активісти Ужгородського Євромайдану, волонтери і учасники бойових дій в російсько-українській війні, – прокоментував призначення Юрій. – Погодився після того, як запевнився у спільних позиціях щодо бачення.
Ужгородський прес-клуб
Leave a Reply