RADIO7

#добреналаштоване

На службі у Закарпатській митниці: кінологи продемонстрували малечі професійні навички своїх вихованців

На службі у Закарпатській митниці: кінологи продемонстрували малечі професійні навички своїх вихованців

Усі дітки люблять дізнаватися, які ж професії в їхніх батьків, знайомих та й просто дорослих людей. Пізнавальну зустріч малечі з чотирилапими помічниками митників провели кінологи Закарпатської митниці в одному із дитячих садочків, що в Ужгороді.

На дитмайданчику малечі наочно продемонстрували найбільш наглядні елементи роботи своїх незамінних помічників, зокрема, виявляти у транспортному засобі приховані від митного контролю незаконні предмети.

За словами завідувачки дитячого закладу Ганни Благи, їхні вихованці отримали чудову нагоду ближче познайомитись з роботою митників та майстерністю їхніх чотирилапих помічників.

Інспектори-кінологи – Володимир Кухаренко зі своїм 8-ми місячним Роєм та Євген Бабич з бельгійською вівчаркою-малінуа за кличкою Рамсі, розповіли про своїх вихованців. Це абсолютно спокійні та не агресивні песики, тому кінологам легко з ними працюється на кордоні. При перевірці автівок, громадяни не бояться залучених до огляду чотирилапих «митників», які уважно обнюхують транспортні засоби та блискавично знаходять предмети правопорушення.

До прикладу, на рахунку досвідченого Рамсі, який натренований на виявлення янтаря, значне затримання – торік на українсько-угорському кордоні у рейсовому автобусі за лічені хвилини він «винюхав» тайник із прихованими в ньому 111 кг бурштину. Загалом, на рахунку цієї вівчарки – понад 400 кг сонячного каміння!

Працівники митниці наглядно показали малечі як їхні службові собаки вміло виявляють різні «закладки». У житті це можуть бути сигарети, наркотики, зброя, приховані у важкодоступних для огляду в авто місцях. Але цьому не так легко навчити своїх чотирилапих вихованців. Тож, для удосконалення їхніх навичок, кінологічні команди періодично проходять спеціальні тренування.

До речі, таких неагресивних песиків відбирають, коли вони ще цуценята. Далі у процесі виховання та дресирування найголовніше – встановити контакт з кінологом.

Цікаво було діткам дізнатися, чим ласують песики, як граються, де живуть і чи не стомлюються від відповідальної роботи. А як зраділи, коли дізналися, що у песиків також є свої улюблені іграшки!

Від такої неординарної зустрічі дітки отримали незабутні враження, в очах – блиск та захоплення! А скільки радості від безпосереднього спілкування з чотирилапими друзями – не передати! Як-то кажуть, хтозна, можливо саме ця зустріч, закарбувавшись у пам’яті приємним спогадом, стане для когось з них вирішальною при виборі професії у майбутньому…

Пресслужба Закарпатської митниці

Leave a Reply