RADIO7

#добреналаштоване

На одному з малюнків у Лондоні знайшли відбиток пальця Леонардо да Вінчі

На одному з малюнків у Лондоні знайшли відбиток пальця Леонардо да Вінчі

Про це інформує НВ. На одному з малюнків Леонардо да Вінчі в Королівських колекціях Великобританії було знайдено відбиток, який, як вважають, залишив сам автор.

Відбиток був виявлений Аланом Донніторном в Королівській колекції. Малюнок “Серцево-судинна система і головні органи жінки” був створений близько 1509-1510 років, пише The History Blog .

Донніторн виявив відбиток великого пальця на лівій стороні аркуша. Мітка була залишена тим же червоним чорнилом, яке Леонардо використовував для створення малюнка. Є також нечіткий відбиток, залишений його лівим вказівним пальцем на зворотному боці аркуша.

Ймовірно, художник, який був шульгою, взяв аркуш рукою, забрудненою червонувато-коричневим чорнилом. Хоча на інших малюнках Леонардо також були виявлені відбитки пальців, Донніторн описує цей відбиток як “найбільш переконливий кандидат на справжній відбиток Леонардо”.

У зібрання британських монархів – Королівській колекції – входить близько 550-ти робіт Леонардо да Вінчі. Це найбільша в світі колекція його малюнків, яка почала створюватися незабаром після смерті художника. Зазвичай, вона доступна для перегляду лише в Віндзорському замку за попереднім записом.

Велика Британія має намір відзначити 500-річчя з дня смерті Леонардо да Вінчі 2 травня цього року. Щоб відзначити річницю, з 1 лютого по 6 травня буде проведено 12 одночасних виставок малюнків Леонардо по всій Великобританії. Анатомічний малюнок з відбитком пальця художника буде виставлено в Національному музеї Кардіффа.

Джерело: https://techno.nv.ua/ukr/popscience/istorichniy-detektiv-na-odnomu-z-malyunkiv-u-londoni-znayshli-vidbitok-palcya-leonardo-da-vinchi-50004507.html

Leave a Reply