RADIO7

#добреналаштоване

На нараді в Мінінфраструктури обговорили питання відновлення аеропорту “Ужгород” та можливості його передачі у державну власність

На нараді в Мінінфраструктури обговорили питання відновлення аеропорту “Ужгород” та можливості його передачі у державну власність

У нараді взяли участь представники Міністерства закордонних справ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Фонду державного майна України, Служби безпеки України, ДП «Украерорух», Державної авіаційної служби України, Закарпатської ОДА та Державного агентства інфраструктурних проектів України  (Укрінфрапроект).

Учасники наради обговорили питання відновлення повноцінного функціонування «Міжнародного аеропорту «Ужгород» та можливості передачі аеропорту з комунальної у державну власність.

Юрій Лавренюк зазначив, що на даний момент існує ряд першочергових завдань, які необхідно вирішити: «Перше – це питання заходу на посадку літаків зі сторони Словаччини, встановлення аеронавігаційного обладнання в аеропорту та світлосигнальної системи і вогнів підходу як на території летовища, так і на території Словацької Республіки. Друге – це вирішення питання із перешкодами (будівлями), які перешкоджають безпечному заходу літаків на посадку та встановлення мобільної диспетчерської вишки. Третє – укладення Угоди між провайдерами аеронавігаційного обслуговування України та Словаччини для можливості здійснення інструментальних польотів. І четверте – якщо місцева влада не в змозі буде знайти необхідне фінансування для придбання світлосигнальної системи, а також вирішувати інші поточні питання діяльності аеропорту – буде розглядатись питання щодо передачі аеропорту із комунальної власності у державну».

Заступник міністра також повідомив, що після 10 вересня 2018 року Європейське агентство з безпеки польотів (EASA) розпочне процес сертифікації Украероруху на відповідність нормам Європейського Союзу як провайдера аеронавігаційного обслуговування України.

Учасники наради  розробили ряд першочергових короткострокових кроків для якнайшвидшого запуску роботи аеропорту, а саме:

– Украероруху встановити аеронавігаційне обладнання в аеропорту та змінити місце розташування диспетчерської вежі;

– Закарпатській облдержадміністрації розробити інвестиційний проект та знайти необхідне фінансування, можливо із залученням міжнародних фінансових організацій, для встановлення нової світлосигнальної системи, включаючи вогні підходу, та вирішення цього питання зі словацькою стороною, щодо їх розміщення на території Словаччини. Окремо розробити варіанти рішень щодо усунення перешкод на території летовища та поза ним для безпечного здійснення польотів;

– МЗС провести зустріч серед провайдерів аеронавігаційного обслуговування України та Словаччини, для можливості підготовки відповідної угоди щодо аеронавігаційного обслуговування та відновлення інструментальних польотів на аеродромі.

«Питання відновлення повноцінної роботи аеропорту «Ужгород» є пріоритетним для міністерства. Тільки спільними зусиллями та твердим бажанням ми можемо досягти втілення даної мети. Необхідно в найкоротші терміни запустити повноцінне функціонування аеропорту «Ужгород», – наголосив Юрій Лавренюк.

Leave a Reply