На митному посту «Дякове» закарпатські митники запобігли незаконному ввезенню товару, вартістю понад 800 тис. грн
Закарпатські митники спільно з Департаментом боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Держмитслужби викрили нечесні наміри іноземної фірми, яка намагалися завезти в Україну товар із заниженою вартістю та неповною сплатою митних платежів.
![☝️](https://ci6.googleusercontent.com/proxy/lCOR22NbobCjN8lm-2BMF67I50_QNjLdlKVwSvvr6uHWIbqBGZk5YqjqBCu7Rq6xNj-fwWTHmz1181ToIE6t5ivQ_68feXe73z7WlKeLUQJj5lU8=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/261d.png)
![🇮🇹](https://ci5.googleusercontent.com/proxy/sVH7wQx7-OGIym0yiGXNf_MyjZMDd_gDv7opxeLkSQLLF7YGuOmgg_xCTjqRD-eywjWUxfWFwmv0p86mtvrZ2PeRQfrBNtoBgInvMDiy5HNIkH3qRNXahUE3dA=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb9/1/16/1f1ee_1f1f9.png)
Відправником товару зазначена італійську фірма, а отримувачем – одеське підприємство.
Втім, під час митного
контролю інспектори виявили копію експортної декларації італійського митного органу із вказаною значно більшою ціною товару – 26 880 євро. Це стало приводом для затримання цього вантажу на українсько-румунському кордоні та звернення до митних органів Євросоюзу, аби з’ясувати автентичність документів.
![🛃](https://ci4.googleusercontent.com/proxy/NOp6sABKbJQ-IT0XbBHctAg4HpFjyUbkIiJN7ZmB4rBZ0cv-rBmnykeMCwogRqlbB2dmAifYIqBn9fnp-t8H85on0dCHl66Ms5m9SbgpzXy1Zb1r3g=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1/16/1f6c3.png)
Виявилося, що італійське підприємство відправило товар в Україну з документами, в яких зазначена значно менша вартість товару, ніж в іншому пакеті, наданому митникам в Італії.
Тим самим, вчинені незаконні дії, пов’язані з приховуванням від митного контролю правдивих відомостей про вартість товару з метою ухилення повної сплати митних платежів.
![❗️](https://ci6.googleusercontent.com/proxy/1m0OTpXNrTs3PFa8SEr3vco6bWe2rNh6mf9GcpXxTCdbDEL7RNU2fIZaVgKYd5o1gO8qbvOHTT0EYmKE7TIuuTg09yMoXONai-i-3WnrUJo3f2Th=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
Відтак, інспектори склали протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Товар «Емаль» у кількості 12 палетів, вартістю 861 тис. грн, вилучили до рішення суду.
Нагадаємо, зазначена стаття Митного кодексу України передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості незаконно ввезених товарів з їх конфіскацією.
Leave a Reply