RADIO7

#добреналаштоване

На червоній доріжці кінофестивалю в Берліні закликали звільнити Сенцова

На червоній доріжці кінофестивалю в Берліні закликали звільнити Сенцова

На міжнародному кінофестивалі Berlinale автори прем’єрної стрічки про британського свідка Голодомору «Містер Джонс» закликали звільнити українського режисера, політв’язня Олега Сенцова. Перед початком показу команда фільму влаштувала флешмоб на червоній доріжці Berlinale з плакатами FreeSentsov і Freedom of speech is not a crime, портретами Сенцова.

Режисерка фільму «Містер Джонс» Аґнєшка Холланд зазначила, що перегляд прем’єри підштовхнув її на думки про її колегу, Олега Сенцова, та інших політв’язнів, яких утримують в Росії.

«Ми думали про них, коли створювали цей фільм. Ми про них не забудемо», — сказала Холланд після показу.

Як зазначає «Укрінформ», перегляд стрічки польсько-британсько-українського виробництва про британського журналіста-свідка Голодомору, відбувся у повній тиші переповненої зали. Також фільм планують показати працівниками Міністерства закордонних справ Німеччини, що працюють з українською тематикою. Berlinale або Берлінський міжнародний кінофестиваль — це один з найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. Його щорічно проводять у лютому з 1951 року.

Європейський суд з прав людини скасував раніше ухвалене рішення про відкладення справи українських політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка до розгляду міждержавної заяви України проти Росії. Справі повернули пріоритетний порядок розгляду.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв’язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті. 10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв’язень написав заповіт на творчість у разі смерті.

https://hromadske.ua/posts/na-chervonij-dorizhci-kinofestivalyu-v-berlini-zaklikali-zvilniti-sencova

Makhanets Alex

    Leave a Reply