RADIO7

#добреналаштоване

На Берегівщині освятили відновлену дзвіницю

На Берегівщині освятили відновлену дзвіницю

Розташована вона у невеличкому присілку Кукля, що розмістилось на Малій горі неподалік каолінових шахт.

Сьогодні тут проживають близько 50 сімей. Переважно – це люди похилого та літнього віку. Жодного сполучення з райцентром, що за кілька кілометрів від населеного пункту, не має. Відсутній тут навіть елементарний магазин – за хлібом та іншими продуктами доводиться їздити до Берегова.

Єдиною духовною втіхою для сельчан була старинна дзвіниця, що ранком о 6-ій та ввечері о 20-ій годині сповіщала мешканцям точний час, скликала на молитву, проводжала в останню путь померлих, відводила блискавки, повідомляла про церковні свята.

Та нещадні кліматичні умови поступово руйнували дерев’яну конструкцію і торік вона зовсім похилилась. Активіст, батьки якого – уродженці Куклі, Аттіла Гнатик, вирішив організувати відновлення дзвіниці. За допомогою звернувся до греко-католицького священика о.Міклоша Ердеї, який служить в с.Яноші, де зараз проживає з сім’єю ентузіаст. Разом почали шукати меценатів, бо самі б не зуміли реалізувати свій намір. Першим відгукнулось Берегівське відділення Мальтійської служби допомоги (голова Янош Макук). Підтримали ініціативу також родини Шумніцкі та Мокк. Громада присілку власними силами відлила з бетону фундамент під нову дерев’яну конструкцію, яку виготовили активісти з с.Яноші. Два дзвони – один 50-ти, а другий – 15-ти кілограмові, залишились попередні, їх тільки відрегулювали.

І от настав урочистий день відкриття оновленої дзвіниці. Освятити її приїхав особисто єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік.

“Не має значення, скільки людей проживає в населеному пункті,- зазначив Владика.- Головне, щоб тут вірили в силу Господню. Ця дзвіниця служитиме невидимою стежкою до Бога, завжди нагадуватиме вірянам про його постійну присутність.”

Єпископ разом із греко-католицькими священиками о.Міклошом Ердеї та о.Віктором Сабовом провели урочистий молебень біля дзвіниці й освятили її у присутності мешканців села та їх гостей. Владика благословив присутніх і окропив усіх святою водою, подякував активістам за цінне починання, бажав відродження населеного пункту.

Старійші уродженці Куклі сестри 88-річна Маргарита та 84-літня Єва Райплік взялись за мотузки – і старинні дзвони знову зазвучали, сповіщаючи про оновлення культової споруди.

Leave a Reply