RADIO7

#добреналаштоване

МОЗ вважає безпечною вакцинацію від кору під час епідемії грипу та назвали строки придатності вакцин від кору

МОЗ вважає безпечною вакцинацію від кору під час епідемії грипу та назвали строки придатності вакцин від кору

Міністерство охорони здоров’я України спростувало заяви комітету Верховної ради з питань охорони здоров’я щодо небезпечності вакцинації від кору під час епідемії грипу. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Facebook МОЗ. У міністерстві заявили, що у комітеті “розповсюджують брехню”.”Члени комітету з питань охорони здоров’я Верховної ради розповсюджують брехню, якою залякують українців щодо спецоперації по імунізації проти кору… Маніпулятивні заяви із зумисне викривленими фактами деяких народних депутатів та експертів підривають довіру українців до вакцинації та держави і залякують громадян, ставлячи під загрозу основні засади національної безпеки”, – сказано у повідомленні. У МОЗ підкреслили, що вакцинація проти кору безпечна під час зростання захворюваності на грип і ГРВІ. “Науковці аналізували окремі випадки бактеріальних та вірусних інфекцій в популяції протягом так званих “періодів ризику” після щеплення (0-30 днів, 31-60 днів і 61-90 днів). Їхній висновок – вакцина КПК не підвищує ризики цих інфекцій. Тобто не “перевантажує” імунну систему, не послаблює захист”, – зазначили у міністерстві.

Також у відомстві поінформували, що легкі супутні інфекції не розглядаються як протипокази до вакцинації. Наголошується, що введення вакцини КПК (комплексної вакцини від кору, паротиту та краснухи) не рекомендоване лише особам з високою температурою тіла чи іншими ознаками серйозного захворювання.

Крім того, протипокази до щеплення КПК включають тяжкі алергічні реакції на введення попередньої дози цієї вакцини у вигляді анафілактичного шоку чи токсичної еритеми або тяжкі алергічні реакції на компоненти вакцини (наприклад, неоміцин чи желатин); вагітність; тяжкий імунодефіцит; прогресуючу ВІЛ-інфекцію; прогресуючу лейкемію чи лімфому, інші тяжкі онкологічні захворювання; проведення терапії високими дозами стероїдних гормонів, алкілованими чи метаболічними препаратами, проведення променевої терапії, яка пригнічує імунітет.

Міністерство охорони здоров’я України назвало строки придатності вакцин від кору. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Facebook МОЗ.

У міністерстві зазначили, що в Україні проти кору, епідемічного паротиту та краснухи доступна комбінована вакцина PRIORIX виробництва GSK (Бельгія).

“Станом на 1 грудня 2018 року в Україні залишилось понад 540 тис. доз вакцин. Окрім того, протягом грудня до регіонів надходили поставки вакцини виробництва Merck, США (392 тис. доз). Максимальний термін придатності більшості цих вакцин – 20 березня 2020 року”, – поінформували у МОЗ.

У відомстві також додали, що з усіх залишків є партія на майже 400 тисяч  доз, яка має строк придатності до 31 січня 2020 року.

“Усі вакцини якісні та безпечні, закуплені за кошти держбюджету Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Якість вакцин підтверджена прекваліфікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і масштабним досвідом використання у різних країнах світу”, – сказано у повідомленні.

Leave a Reply