RADIO7

#добреналаштоване

Міжнародні енергетичні компанії зацікавились послугами українських газових сховищ

Міжнародні енергетичні компанії зацікавились послугами українських газових сховищ

Попит на послуги зберігання газу у підземних газових сховищах України влітку 2019 року суттєво зріс. Так, газові трейдери цікавляться зберіганням газу в Україні для його подальшого продажу у ЄС взимку.

Про це повідомив голова відділу зі стратегії та розвитку бізнесу компанії Укртрансгаз, яка керує підземними сховищами, Сергій Макогон у коментарі Bloomberg.

«Ми бачимо значний інтерес міжнародних постачальників газу до українських сховищ. Ми вже уклали контракти з 30 іноземними постачальниками і ми очікуємо, що до жовтня вони закачають до українських сховищ 1-1,5 мільярда кубометрів свого газу», — повідомив Макогон.

У Bloomberg відзначають, що схемою з імпорту газу до України з метою його подальшого перепродажу у Європі взимку користуються багато іноземних компаній. Особливо попит на послуги українських газових сховищ зріс у 2019 році через ризик зупинки транзиту російського газу через ГТС України.

Україна запропонувала країнам ЄС зберігати у своїх підземних сховищах на 3-4 мільярди кубометрів газу більше, ніж зазвичай, для того, аби без проблем пройти зиму

Раніше повідомлялось, що іноземні компанії закачали до українських газових сховищ 0,5 мільярда кубометрів газу.

Наразі у підземних сховищах газу знаходиться близько 13 мільярдів кубометрів газу. У Нафтогазі повідомляли, що можуть призупинити імпорт газу до сховищ у серпні, якщо компанія не знайде коштів для його купівлі.

Джерело:https://hromadske.ua/posts/mizhnarodni-energetichni-kompaniyi-zacikavilis-poslugami-ukrayinskih-gazovih-shovish

Makhanets Alex

    Leave a Reply