RADIO7

#добреналаштоване

Мінціфри разом з Vodafone і Huawei запустять тест 5G на базі UNIT.City

Мінціфри разом з Vodafone і Huawei запустять тест 5G на базі UNIT.City

Міністерство цифрової трансформації, разом з компаніями Vodafone та Huawei почнуть тестувати 5G-інтернет на базі інноваційного парку UNIT.City. Про це стало відомо ще у березні поточного року. Для цього Міністерство підписало з UNIT.City меморандум, який передбачає створення представництва екосистеми «Дія» та освітньо-експериментального центру технологій 5G.

5G

Зокрема, в рамках меморандуму передбачалося створення R&D-центру і тестового майданчика по використанню технології 5G на території UNIT.City, розвиток інноваційного підприємництва та впровадження цифрових технологій в різні сфери життя товариств, реалізацію спільних проектів з підтримки малого і середнього підприємництва в рамках «Дiя.Бiзнес», використання «Дія» та «Дія ID» гостями UNIT.City замість фізичних документів та ЕЦП.

UNIT.City

А наразі стало відомо, що вже в червні тестовий проект проходив узгодження в Національній комісії з питань регулювання зв’язку та інформатизації. Тож зараз Мінцифри спільно з мобільним оператором Vodafone Ukraine, а також Huawei Ukraine і UNIT.City готуються розгорнути на базі UNIT.City тестовий фрагмент мережі. Також стали відомі деякі деталі.

UNIT.City

По-перше, це терміни роботи – з червня по грудень 2021, також відоме місце тестування – корпус «uCode IT academy», у підвальному приміщенні «5G лабораторія», загальною площею приблизно 360 м². Доступ отримають IT-компанії, резиденти UNIT.City. Працюватимуть лише спеціальні сім-карти і сумісні з 5G термінали. Система працюватиме на смузі радіочастот передачі/прийому базової станції — 3700-3800 МГц (TDD), ширина каналу — 100 МГц.

Нагадаємо, Кабінет міністрів в кінці минулого року затвердив план заходів щодо впровадження 5G в Україні. Держава збирається оголосити тендер в жовтні 2021 року.

Джерело.

Leave a Reply