RADIO7

#добреналаштоване

Міносвіти підписало угоду з Фінляндією про підтримку реформи шкільної освіти в Україні

Міносвіти підписало угоду з Фінляндією про підтримку реформи шкільної освіти в Україні

Угоду про надання Фінляндією технічної допомоги розміром у 6 мільйонів євро на підтримку реформи шкільної освіти 5 березня підписали міністерка освіти Лілія Гриневич та міністр закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Раніше угоду схвалив Кабінет міністрів України. Тепер її ще має ратифікувати Верховна Рада.

«Передбачений угодою проект розрахований на 4 роки. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку реформи саме у сфері, де Фінляндія є найбільш сильна, зокрема, йдеться про навчання педагогів. Наші вчителі потребують нових інструментів для спілкування та навчання сучасних дітей», — пояснила Лілія Гриневич.

Очікується, що Фінляндія допоможе Україні підвищити кваліфікацію вчителів, підкреслити для суспільства важливу роль освіти, а також покращити освітнє середовище шкіл у межах реформи Нова українська школа, йдеться на сайті МОН.

Глава МЗС Фінляндії перебуває в Україні з робочим візитом. Крім підписання угоди, у його порядку денному — зустріч із міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

Основними темами стануть питання українсько-фінського двостороннього співробітництва, шляхи протидії російській агресії проти України, а також енергетична безпека в Європі в умовах газового шантажу з боку Росії.

Раніше уряд встановив надбавку за роботу в спеціальних школах та інклюзивних класах.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.

Leave a Reply