RADIO7

#добреналаштоване

Мінфін продав облігацій на 7,5 млрд грн. Більше половини — на 6 років

Мінфін продав облігацій на 7,5 млрд грн. Більше половини — на 6 років

За підсумками аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики, що відбувся 25 червня, Міністерство фінансів України залучило до бюджету 7,5 мільярда гривень. З них 4,4 мільярда гривень — терміном на 6 років.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Зазначається, що це вже вдруге Мінфін здійснює випуск довгострокових облігацій, термін обігу яких складає 6 років. Відсоткові ставки за такими цінними паперами набагато менші, ніж за короткостроковими та складають 15,85% річних *проти 17-18% річних за короткостроковими).

«Мінфін продовжує виконувати стратегію управління державним боргом на 3 роки і активно розвиває український ринок – сьогодні залучили 7,5 млрд грн, в тому числі 4,4 млрд грн за довгостроковими ОВДП з терміном обігу 6 років (наша long5) під 15,85% річних», — повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Обсяг таких інвестицій від початку 2019 року зріс у 8 разів. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Джерело:https://hromadske.ua/posts/minfin-prodav-obligacij-na-75-mlrd-grn-bilshe-polovini-na-6-rokiv

Makhanets Alex

    Leave a Reply