RADIO7

#добреналаштоване

Михайло Рівіс порушив  питання щодо відкриття Генерального консульства  на Закарпатті та запуску авіарейсу  «Ужгород- Прага»

Михайло Рівіс порушив  питання щодо відкриття Генерального консульства  на Закарпатті та запуску авіарейсу  «Ужгород- Прага»

Сьогодні, 25 червня , у камінному залі облдержадміністрації відбулася ділова зустріч та перемовини керівництва області‒ голови облради Михайла Рівіса та в.о.голови облдержадміністрації Івана Дурана з поважною делегацією сенаторів Парламенту Чеської Республіки.

 

У заході також взяли участь: Надзвичайний і Повноважний Посол ЧР в Україні Радек Матула, Генеральний консул ЧР у Львові Павел Пешек, голова представництва в Закарпатській області «Єврорегіон – Карпати Україна» Василь Худинець та ін.

У своїй промові Михайло Рівіс наголосив на важливості приїзду у наш край гостей такого високого рівня братньої країни, серед яких і справжній друг Закарпаття –сенатор Мілош Вистрчіл, який 11 років тому підписав угоду про співробітництво Закарпаття із Краєм Височина, що стала знаковою в житті партнерських громад. Завдяки цьому на паритетних засадах вдалося реалізувати низку спільних соцпроектів на Закарпатті щодо реконструкції для енергоефективності шкіл, садочків, лікарень тощо. І ці взаємини набирають обертів, їх географія ширшає, а дружба‒міцнішає. На сьогодні Закарпаття вже співпрацює із Пардубіцьким, Устецьким, Кралово-Градецьким і Мораво-Сілезьким краями ЧР. Проявив інтерес до партнерства і Пілзенський край. У рамках співробітництва з Устецьким краєм вдалося відкрити в Ужгороді Чеський дім, який є місцем для контактів між бізнесменами, громадськими організаціями, митцями, спортсменами. Нині йдеться про спорудження сучасного офісу для потреб Чеського Дому, а також про необхідність відкриття Генерального консульства ЧР на Закарпатті. Позаяк за чеськими візами у дипломатичне відомство у Львові звертається переважна більшість закарпатців і найменше – представники інших регіонів.

Відтак М.Рівіс порушив перед сенаторами ще одне важливе для Закарпаття питання. Побудований за чехів аеропорт «Ужгород» та збережений коштом обласного бюджету, на сьогодні він має безпекову європейського рівня сертифікаційну придатність, діють регулярні авіасполучення із Києвом тощо. Однак для прийому авіалайнерів «Боїнг» аеропорт потребує допоміжної пожежної техніки. Крім того, краяни, які працюють у Чехії, а таких чимало, порушують перед владою питання про запуск авіарейсів «Ужгород- Прага». Тож сприяння сенаторів у пошуку чеської авіакомпанії для здійснення таких польотів є дуже вагомим для нас.

Сенатори зі свого боку наголошували на важливості розвитку співпраці із нашим краєм, який, як казали вони, є воротами Чехії в Україну і навпаки ‒з України у Євросоюз. Та чи не найжвавіше обговорили ініціативи М. Рівіса. Зокрема, заступник голови Сенату Парламенту ЧР Ян Горнік наголосив, що порушенні очільником Закарпатської облради питання не є простими для вирішення, але важливо почати їх вирішувати. Тож ближчим часом сенатори їх розглянуть у відповідних Комітетах, а також під час зустрічі з окремими керівниками аеропортів Чехії. Оскільки Празький аеропорт приймає внутрішні і міжнародні рейси з усього світу і є навантаженим, то, ймовірно, що партнером аеропорту «Ужгород» може бути аеропорт міста Карлові Вари, з яким Прага має швидкісний автобан. Отже, сполучення буде комфортним для всіх учасників таких перельотів.

На завершення присутні обмінялися подарунками, після чого разом віднесли квіти до пам’ятника Т.Масарику.

Закарпатська обласна рада

Leave a Reply