RADIO7

#добреналаштоване

Меркель: Німеччина готова до жорсткого Brexit

Меркель: Німеччина готова до жорсткого Brexit

Канцлер Німеччини Ангела Меркель після відмови британського парламенту підтримати угоду з ЄС заявила про готовність Берліна до жорсткого Brexit.

Меркель жалкує про те, що британський парламент відхилив угоду з ЄС і очікує подальших кроків з боку прем’єр-міністра Терези Мей.

“Ми вважаємо, що тепер справа за британською стороною … Ми хочемо звести збиток до мінімуму … Звичайно, ми спробуємо знайти впорядковане рішення, але ми також готові до жорсткого варіанту виходу”, – цитує Меркель Reuters.

15 січня британський парламент не підтримав угоду про вихід Великої Британії з ЄС.

 

Тепер у прем’єр-міністра Британії Терези Мей є три дні, щоб представити парламенту план Б. Не виключена ситуація, що Британія вийде з ЄС без угоди, проведе повторний референдум, повернеться до переговорів з ЄС або проведе позачергові загальні вибори.

Лідер опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбін заявив, що вже вніс на розгляд парламенту пропозицію щодо вотуму недовіри уряду Мей.

Раніше лідери 27 країн-членів ЄС підтримали угоду про вихід Великої Британії з блоку і очікували на рішення британського парламенту. Глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер назвав угоду щодо Brexit “кращої” угодою, на яку Лондон міг би розраховувати.

Остаточний вихід Британії з Євросоюзу був запланований на 29 березня 2019 року.

23 червня 2016 року британці на референдумі сказали “ні” збереженню  Великої Британії в складі Європейського Союзу. За вихід країни з ЄС проголосувало 52% виборців, проти – 48%. Шотландія і Північна Ірландія переважно проголосували за збереження членства Сполученого Королівства в ЄС, а Уельс і Англія підтримали Brexit.

Джерело: https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/merkel-nimechchina-gotova-do-zhorstkogo-brexit-50001807.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply