RADIO7

#добреналаштоване

Марсохід NASA Perseverance успішно пришвартувався на Червоній планеті

Марсохід NASA Perseverance успішно пришвартувався на Червоній планеті

Останні сім місяців ми освітлювали для вас крок за кроком довгу подорож до Червоної планети марсохода NASA Perseverance. Щож, зараз можна вже впевнено підтвердити – марсохід американського космічного агентства здійснив вдалу посадку в північній півкулі Марса.

NASA's Perseverance Mars Rover

Усі бажаючі могли стежити за важливим етапом місії онлайн в трансляції NASA, яка розпочалася о 21:15 за Києвом.

Марсохід, який покинув Землю 30 липня минулого року, о 22:44 за київським часом здійснив вдалу посадку в 45-кілометровий кратер Джезеро на західній околиці рівнини Ісіди в північній півкулі Марса.

Сигнал про це за 11 хвилин 22 секунди подолав близько 200 мільйонів кілометрів та досяг Лабораторії реактивного руху NASA, яка розташована поблизу Лос-Анджелеса, США о 22:55. За понад 6 місяців польоту Perseverance подолав 470 мільйонів кілометрів.

NASA's Perseverance Mars Rover

U.S. Geological Survey склали інтерактивну карту місця посадки Perseverance. Це кратер Єзеро на західній околиці рівнини Ісіди в північній півкулі Марса. Вважається, що 3,5-3,9 мільярда років тому там розташовувалися дельта річки і озеро.

NASA's Perseverance Mars Rover

Найближчими днями буде проведена повна перевірка функціональності, після чого ровер приступить до виконання основних завдань місії. Perseverance, під днищем якого розміщений також невеликий дрон-вертоліт для дослідження Червоної планети з повітря, буде шукати сліди колишньої життя на території кратера.

Марсохід Perseverance шукатиме ознаки існування в минулому Марса мікробіологічних форм життя. Зокрема, він вивчатиме клімат і погоду на планеті. Крім вивчення геології Марса і історії його еволюції, а також пошуків слідів давньої життя, апарату доручено виконати забір зразків грунту для доставки на Землю в майбутньому.

На борту ровера поміж наукових інструментів та моделі вертольота є три флешки з 11-ма мільйонами імен жителів Землі, зокрема і 75 000 українців. Зареєструйтесь та відправте своє ім’я на Марс з наступною місією.

Джерело.

Leave a Reply