Разом із веденням лісового господарства, лісівники Брустурянського лісомисливського господарства займаються розведенням та охороною лісової фауни. Опіка диких звірів особливо потрібна взимку, саме тому лісівники впродовж літа-осені намагаються заготовити якомога більше кормів, аби допомогти лісовим мешканцям перезимувати.
Підгодівля диких звірів відбувається за допомогою спеціальних годівниць. У період тривалого снігопаду, лісівники практично кожного дня приходять до годівниць поповнити запаси, так як у цей час самостійно добувати їжу, тутешні мешканці лісу не в змозі.
Згідно останньої проведеної таксації, на території Брустурянського лісомисливського господарства проживають понад 170 оленів благородних та 300 козуль.
Крім цього в лісфонді постійно мешкають до 12 вовків, а тому популяція копитних часто змінюється.
Та незважаючи на це, головним чинником збереження фауни є саме підгодівля тварин у зимовий час, якою займаються лісівники. Підгодівельні майданчики розміщуються у нижній та середній полосах лісфонду на території всіх лісництв. Також біля кожної годівниці, лісівники обов’язково розміщують солонці.
Leave a Reply