RADIO7

#добреналаштоване

КСУ розглядає указ Зеленського про розпуск Ради

КСУ розглядає указ Зеленського про розпуск Ради

Указ Володимира Зеленського про розпуск Верховної ради сьогодні, 11 червня 2019 року, розглядає Конституційний суд України. Докладніше про перебіг судового засідання – у матеріалі РБК-Україна.

КСУ продовжив засідання

Представник президента у КСУ Федір Веніславський у ході виступу зазначив, що указ президента є конституційним. Він також представив пояснювальну записку, в якій вказано, чому президент прийняв рішення про розпуск Ради.

КСУ “замінували”

Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, співробітники Держохорони перевіряють інформацію про замінування будівлі Конституційного суду, де сьогодні розглядається указ Зеленського про розпуск Ради.

Виступи учасників конституційного провадження

Нардеп Ігор Алексєєв у ході виступу зазначив, що починаючи з 17 травня 2019 року, припинення діяльності коаліції, парламент має місяць на формування коаліції і на момент указу Зеленського про розпуск Ради даний строк не сплинув.

Алексєєв заявив, що у президента немає повноважень для припинення повноважень парламенту. Він зазначив, що Зеленський може розпустити парламент тільки після 17 червня. Разом з тим, за його словами, президент не може припинити повноваження ВР за жодних обставин, оскільки 17 червня вже сплине шестимісячний допустими термін для розпуску.

Нардеп Олег Купрієнко під час свого виступу заявив, що у президента може з’явитися право на розпуск Ради, якщо протягом місяця не сформовано коаліцію. Він також заявив про відсутність мотивації для указу президента про розпуск Ради.

Нардеп Андрій Тетерук назвав справу, що розглядається, “рубіконом для України”. Він також наголосив, що гарант Конституції не може порушувати основний закон.

Після виступу нардепів у судовому засіданні було оголошено перерву до 11:45.

Під КСУ проходять мітинги

Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, під будівлею Конституційного суду проходять акції протесту. Активісти виступають проти тиску президента і його команди на суддів. Вони стверджують, що КС повинен визнати указ про розпуск Ради неконституційним.

Також під КСУ проходить акція на підтримку Володимира Зеленського і дострокових виборів.

Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, ситуація під КСУ стабільна, на місці чергують правоохоронці.

Зеленський покинув засідання КСУ

Володимир Зеленський виступив на початку засідання КСУ. У своєму виступі Зеленський висловив сподівання, що суд винесе справедливе рішення.

“Дякую, що мене запросили, здається це вперше в історії України. Сьогодні я тут, чим виражаю свою повагу до Конституційного суду, як інституції і особисто до кожного з вас. Не мені розповідати вам, що таке дух і буква закону. Я впевнений, що рішення про розпуск Верховної ради відповідає обом цим критеріям. Про відповідальність духу закону свідчить багато факторів: громадяни України не просто не вірять Раді, рейтинг 4%. Народ аплодує рішенню про розпуск Ради. Люди впевнені, що оспорювання цього рішення це просто спроба народних депутатів на кілька місяців втриматися за свої крісла. Зараз суспільство уважно слідкує за цією справою. Ви точно це знаєте, і думаю приймете справедливе рішення, за яке нам не буде соромно перед українцями”, – заявив він.

Зеленський також додав, що його позицію у КСУ доводитиме його представник Федір Веніславський. Після цього, Зеленський покинув залу засідання.

“Наша юридична позиція беззаперечна і бездоганна. Це доведе мій представник Федір Веніславський. Я передаю йому слово, а сам, з вашого дозволу, я покидаю залу, щоб ніхто потім не сказав, що моя присутність мала вплав на суддів і рішення було прийнято під тиском”, – сказав він.

Після цього, слово взяв доповідач в справі, суддя КСУ Віктор Кривенко.

Джерело: https://www.rbc.ua/ukr/news/ksu-segodnya-rassmotrit-ukaz-zelenskogo-rospuske-1560173364.html

Leave a Reply