RADIO7

#добреналаштоване

Криза у Венесуелі: Гуайдо закликав до мобілізації й анонсував новий етап боротьби за владу

Криза у Венесуелі: Гуайдо закликав до мобілізації й анонсував новий етап боротьби за владу

Тимчасовий президент Венесуели та лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав народ країни до мобілізації й анонсував новий етап боротьби за владу.

«Ми закликаємо всю Венесуелу до мобілізації. Разом з громадянською силою і діяльності Національної асамблеї, ми перейдемо до наступного етапу в нашій боротьбі», — написав він у Facebook.

Гуайдо додав, що наступне засідання парламенту відбудеться 23 липня на вулиці, поруч з народом.

Раніше Гуайдо провів переговори з представниками президента Венесуели Ніколаса Мадуро. А нещодавно Гуайдо заявив, що режим Мадуро викрав двох його соратників.

читайте також

«Будемо воювати проти їхньої війни» — репортаж з Венесуели

Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
  • Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Джерело:https://hromadske.ua/posts/kriza-u-venesueli-guajdo-zaklikav-do-mobilizaciyi-j-anonsuvav-novij-etap-borotbi-za-vladu

Makhanets Alex

    Leave a Reply