RADIO7

#добреналаштоване

Конкурсанти «Срібного мольберта» взяли участь у міжнародному пленері «Кращий художник»

Конкурсанти «Срібного мольберта» взяли участь у міжнародному пленері «Кращий художник»

Двадцятьох учасників із семи країн світу згуртував навколо себе Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник», що тривав у Вінниці з 5 по 14 червня 2018 року. До участі долучилися й четверо учасниць конкурсу «Срібний мольберт» Євгенія Божко, Людмила Коваль, Олеся Рибченко та Злата Шишман.

Упродовж десяти днів учасники пленеру знайомилися з Вінницею та іншими куточками Поділля, спілкувалися, обмінювалися знаннями, набиралися нового досвіду на цікавих майстер-класах, а потім виплескували свої враження на полотні.

Злата Шишман бере участь у такому масштабному заході вперше, тож ділиться: «Цей пленер-екскурсія організований на найвищому рівні. Такого досвіду в мене досі не було – тут зібрали справді потужний колектив художників. До того ж, я вперше писала пленерні роботи на великих форматах – ми отримали полотна, розміром 60х80. Раніше я остерігалася цього, але новий досвід став для мене кроком уперед».

Працювали художники здебільшого у техніці олійного живопису, жанрово переважали пейзажі. За час пленеру дівчата створили чимало картин, однак найбільш продуктивною виявилася Олеся Рибченко – дівчина написала аж 9 творів. Каже: «Пленер видався дуже насиченим та емоційним, тому деякі мої роботи мають за собою цілу передісторію. Наприклад, картина «Чорний пес» з’явилася під враженнями з села Печери. Панорами там надзвичайно гарні, а на лоні природи ми побачили, як нам здалося, чорного козлика. Та тільки він виявився… собакою. Врешті той пес нас мало не покусав. Це й стало поштовхом до створення роботи. А «Червоні корови» з’явилися завдяки тому, що на наші червоні капелюхи звернула увагу худоба, що паслася неподалік. Ми полишали етюдники з роботами і повтікали. Було весело. Як результат, вийшли дуже емоційні твори та залишилися незабутні враження».

А на Людмилу Коваль неабиякі враження справила саме природа Вінничини. Дівчина розповідає: «В одному з сіл є дуже гарний монастир на горі, а по інший бік річки – Молдова. В один момент серце почало завмирати, від цих пейзажів перехопило подих – приходить гордість за те, що саме у нашій країні є такі фантастичні краєвиди!»

Євгенія Божко зауважує, що надзвичайно цінним у таких заходах є обмін досвідом та спілкування з художниками, що представляють різні мистецькі школи. На згадку про пленер дівчина створила роботу, на якій зобразила колегу Людмилу Коваль у процесі творення міського пейзажу. А ще художниця зізнається, що увесь час порівнювали цей пленер із конкурсом «Срібний мольберт». Женя каже: «Врешті, дійшла висновку, що це геть різні заходи із різними форматами та аудиторією. «Срібний мольберт» як студентський конкурс єдиний у своєму роді й організований він на максимально високому рівні. Пленер «Кращий художник» теж слугує прикладом того, як слід організовувати подібні заходи та залучати до співпраці мистецтвознавців, меценатів та владу».

Учасники отримали відзнаки «Кращий художник», а організатори уже планують презентувати виставку робіт за результатами пленеру.

Джерело: Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

Leave a Reply