Про це повідомляє “Радіо Свобода”.
Санкції передбачають зокрема відмову у візах і заморожування американських активів підприємців і компаній, які беруть участь у проєкті. Рішення про санкції є частиною ухваленого Конгресом оборонного бюджету США.
Головними об’єктами санкцій є компанії, що прокладають труби по дну моря. Це, зокрема, швейцарська компанія Allseas – власник найбільшого у світі судна-трубоукладача Pioneering Spirit. Це судно завершує укладання останньої частини газогону “Північний потік-2”, яким Росія транспортуватиме до Німеччини природний газ.
США та низка європейських країн критикують “Північний потік-2”, стверджуючи, що він підриває офіційну стратегію ЄС, спрямовану на досягнення енергетичної незалежності Європи від поставок російського природного газу.
Один з ініціаторів нових санкцій проти російських газогонів – сенатор-республіканець Тер Круз – заявив, що документ сприятиме забезпеченню енергетичної незалежності Європи і позбавить Росію мільярдів доларів прибутків, які “використовуються для розпалювання російської агресії”.
Відповідно до законопроекту, Держдепартамент упродовж 60 днів має подати список компаній, які укладають труби. Компаніям нададуть 30 днів на згортання цих робіт. Представник Держдепартаменту заявив, що відповідну доповідь спрямують Конгресу впродовж тижня. За розрахунками авторів законопроекту, це дозволить запровадити санкції до завершення робіт з підводного укладанні труб. Проте законопроєкт ще має бути затвердити Сенатом і підписати президент Дональд Трамп.
За даними “Газпрому”, на завершення укладання останнього підводного відрізка газогону, у спорудженні якого Pioneering Spirit відіграє ключову роль, знадобиться близько 5 тижнів.
- Нагадаємо, Палата представників Конгресу США ухвалила оборонний бюджет із $300 млн військової допомоги Україні.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що підпише оборонний бюджет одразу після його проходження у Сенаті.
Leave a Reply