RADIO7

#добреналаштоване

Колишнього президента УЄФА Мішеля Платіні допитали і відпустили

Колишнього президента УЄФА Мішеля Платіні допитали і відпустили

Колишнього президента УЄФА Мішеля Платіні, якого затримали 18 червня, відпустили після допиту.

Як повідомляє AFP, допит тривав кілька годин.

Повідомляється, що «Мішель Платіні говорив спокійно і точно, відповів на всі питання». За словами прокурора, Платіні справді, серед іншого, запитали про вибір країни для проведення  ЧС-2022 року.

Платіні затримали напередодні у справі про корупцію при виборі країни-господині чемпіонату світу 2022 року, який пройде в Катарі. Спершу повідомляли про арешт, однак ця інформація не відповідає дійсності.

Канал CNN з посиланням на офіційного представника фінансового прокурора Франції уточнив, що Платіні справді «доставили» для надання свідчень, але не був заарештували. Також йому не висувалися жодних звинувачень.

Нагадаємо, Катар обрали для проведення ЧС-2022 за підсумками засідання виконкому ФІФА у грудні 2010 року (тоді ж ЧС-2018 вирішили проводити в Росії). Після цього почали з’являтися журналістські розслідування, в яких йшлося про можливу корупційну схему при виборі країни. ФІФА доручила незалежній комісії провести розслідування можливих фактів корупції. У 2014 році комісія зробила висновок, що доказів корупційної змови немає.

Мішель Платіні обіймав посаду президента УЄФА з 2007 по 2015 роки. У 2015 році його усунули від футбольної діяльності на вісім років.

Leave a Reply