Китай ухвалив скандальний закон про нацбезпеку Гонконгу

Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників — вищий законодавчий орган КНР — у вівторок, 30 червня, ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу цієї автономної території.

Про це The South China Morning Post та низка інших китайських ЗМІ. Документ затвердили одноголосно 162 члени комітету. Текст закону поки не розголошують, його оприлюднять сьогодні у другій половині дня, а чинності документ набуде з 1 липня.

Завдяки цьому закону китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який має статус автономії у складі КНР.

Підготову цього закону розкритикували у ЄС, Великій Британії, США та інших країнах. Зокрема, владу Китаю звинувачують у порушенні зобов’язань щодо Гонконгу, взятих у межах китайсько-британської угоди про передачу цієї території КНР.

У самому Гонконгу законопроєкт про нацбезпеку викликав регулярні протести населення, що завершувались сутичками з поліцією й арештами, оскільки він передбачає, що в регіоні заборонять антиурядові заклики та заклики до відокремлення від Китаю.

Серед іншого закон передбачає покарання аж до довічного ув’язнення за злочини у сфері нацбезпеки. Раніше максимальною санкцією було 10 років.

Джерело:https://hromadske.ua/posts/kitaj-uhvaliv-skandalnij-zakon-pro-nacbezpeku-gonkongu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *