RADIO7

#добреналаштоване

КБ «Південне» та КПІ працюватимуть разом на благо космічної галузі України

КБ «Південне» та КПІ працюватимуть разом на благо космічної галузі України

Наразі стало відомо, що Київський політехнічний інститут та Конструкторське Бюро «Південне» планують співпрацювати у створенні космічних апаратів, а також розробляти рішення для оборонного комплексу України.

«Сьогодні ми побачили дуже багато нових можливостей, які з’являються у співпраці КБ «Південне» і КПІ в галузі оптичної техніки, космічної тематики, матеріалознавства і радіозв’язку», – зазначив проректор з наукової роботи КПІ Віталій Пасічник. Також він сказав, що вони вже давно працюють з КБ «Південне», а тепер посилять роботу через майбутні плани з запуску двох супутників – «Січ 2-1» та «PolyITAN-3».

КБ «Південне»

Представників КБ «Південне» особливо зацікавили оптичні сканери для дистанційного зондування Землі і нові термостійкі надміцні матеріали. Також є можливість випробувати власні невеликі космічні апарати в унікальній університетській лабораторії. «Ми плануємо найближчим часом сюди направити наших фахівців у сфері створення космічних апаратів», – сказали у КБ «Південне».

КБ Південне

КБ готове надати у розпорядження конструкторів для випробувань зразків продукції експериментально-випробувальну базу та виробничі потужності підприємства. Співпраця КБ «Південне» та КПІ триває вже не один десяток років. Але тільки у 2013 році вони підписали угоду про спільні дослідження.

Найближчим масштабним проєктом, над яким спільно працюватимуть фахівці КБ «Південне» імені М.К.Янгеля та КПІ імені Ігоря Сікорського, має стати запуск у цьому році двох українських космічних апаратів – супутника «Січ-2-1», який розроблявся в межах Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України, та наносупутника «PolyITAN-3», створеного київськими політехніками. Ця праця буде присвячена 30-річчю Незалежності України.

Джерело.

Leave a Reply