RADIO7

#добреналаштоване

Каліфорнійський стартап надрукував багаторазову ракету на 3D-принтері

Каліфорнійський стартап надрукував багаторазову ракету на 3D-принтері

Каліфорнійський стартап Relativity Space анонсував повністю багаторазову ракету Terran R, надруковану на 3D-принтері. Розроблена ракета це друга робота Relativity Space. Її тестова експлуатація почнеться вже в поточному році. Дев’ять компаній вже підписали контракти на запуски своїх супутників в космос за допомогою дебютної ракети стартапу.

relativity space terran r

Для порівняння, перша ракета Terran 1 має висоту в 35 м, ширина – 2,3 м. Вона може вивести на низьку навколоземну орбіту до 1250 кг. Перший ступінь оснащений дев’ятьма розробленими в компанії двигунами Aeon 1, другий має один Aeon, оптимізований для роботи в безповітряному просторі. Двигуни, надруковані на 3D-принтері, працюють на метані, тому ракета можна використовувати в 100 разів менше комплектуючих, ніж ракети конкурентів, а час створення однієї Terran 1 становить всього 60 днів.

relativity space terran r

Перший запуск Terran R запланований на 2024 рік. Її висота складе 66 м, ширина – 4,9 м. Корисний вантаж складе 20 тис. кг. Terran R є передовим рішенням в екосистемі ракетних інновацій та дизайну. Повністю багаторазова і повністю надрукована на 3D-принтері, вона добре підходить для обслуговування зростаючих запитів в індустрії створення великих супутникових угруповань, водночас будучи значним кроком до виконання місії з будівництва промислової бази людства за межами Землі. Стартап отримає від інвесторів $650 млн, щоб прискорити реалізацію проекту.

Компанія Relativity Space, заснована у 2015 році, націлена на подальше повторне використання Terran R. Вся ракета – перший ступінь, другий ступінь і обтічник корисного навантаження, який захищає супутники під час запуску – будуть багаторазовими, заявили представники компанії.

relativity space terran 1

«Існує органічний зв’язок між 3D-печаттю і можливістю повторного використання, і це дає нам безпрецедентну перевагу в розробці кращої з можливих ракет багаторазового використання», – сказав в заяві співзасновник і генеральний директор Relativity Space Тім Елліс.

Джерело.

Leave a Reply