RADIO7

#добреналаштоване

Кабмін та Рада церков узгодили обмеження на Великдень: що заборонено

Кабмін та Рада церков узгодили обмеження на Великдень: що заборонено

На Великдень Кабінет Міністрів не вводитиме додаткові обмеження, проте рекомендує українцям обмежити кількість соціальних контактів.

Про це під час брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Хочу заспокоїти всіх громадян: МОЗ не планує подавати до уряду будь-які інші правила обмежень саме на Великодні свята. Ми будемо жити саме з тими обмеженнями, тими правилами, які існують в країні на сьогодні”, – заявив Степанов.

За його словами, Кабінет Міністрів провів зустріч із Радою церков та релігійних організацій, під час якої урядовці та духовенство обговорили дотримання карантинних заходів.

“Зокрема, ми дійшли згоди щодо зменшення тривалості богослужінь, з одночасним збільшенням їх кількості, фіксації дверей в храмах, щоб вони були у відкритому стані. Також домовилися про тимчасову заборону фізичного контакту при здійсненні обрядів: поцілунки хрестів, ікон, святинь”, – заявив міністр.

Водночас МОЗ рекомендує, щоб участь в обрядах та богослужіннях брала одна людина з домогосподарства.

Зазначається, що бажано максимально виключити відвідування служб людьми похилого віку та тих, хто має хронічні захворювання.

А також на освяченні великодніх кошиків необхідно перебувати в масці.

Міністр закликав громадян утриматися від збільшення соціальних контактів на Великдень та травневі свята, уникати скупчень, носити маски та дотримуватися особистої гігієни. А також по можливості відкласти поїздки до друзів та родичів.

Джерело.

Leave a Reply