RADIO7

#добреналаштоване

Йосип Борто особисто вручив найвищу нагороду Закарпаття Іштвану Ковтюку

Йосип Борто особисто вручив найвищу нагороду Закарпаття Іштвану Ковтюку

Відповідно до спільного розпорядження голови Закарпатської облради Михайла Рівіса та голови ОДА Геннадія Москаля нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття» у царині літератури нагороджено двох відомих закарпатців.
Так, за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток літератури, активну громадсько-культурну діяльність, високий професіоналізм та з нагоди 80-річчя від дня народження Глебу Василя Михайловича ‒ письменника, члена Національної спілки письменників України, а також за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток літератури, активну творчу і перекладацьку діяльність, високий професіоналізм та з нагоди 85-річчя від дня народження Ковтюка Іштвана Яношовича – поета, перекладача, члена Національної спілки письменників України.
У п’ятницю, 11 січня, виконуючий повноваження голови облради Йосип Борто вручив цю високу нагороду Іштвану Яношовичу Ковтюку. Побажав йому міцного здоров’я, творчого довголіття та наснаги й надалі єднати духовні мости між українським та угорським народами заради мирного і щасливого життя між сусідніми братніми країнами. Адже ювіляр, окрім власної поетичної творчості, велику увагу приділяє перекладацькій справі, відкриваючи для угорського читача великий світ української літератури.
Він переклав угорською мовою твори Лесі Українки, І.Нечуя-Левицького, І.Франка, Марка Вовчка, А.Тесленка, М.Бажана та ін. Активно перекладає твори українських письменників Закарпаття.
Також вагомий внесок І.Ковтюка у створенні «Угорсько-українського словника», інших мовознавчих видань. Тож, найвищої відзнаки Закарпаття ювіляр заслуговує цілком!
Прес-служба Закарпатської облради

Leave a Reply