RADIO7

#добреналаштоване

Йосип Бабинець з нагоди 85-літнього ювілею презентував ретроспективну виставку

Йосип Бабинець з нагоди 85-літнього ювілею презентував ретроспективну виставку

8 лютого 2019 року в галереї «Ужгород» свій творчий доробок шанувальникам мистецтва презентував заслужений художник України, член Національної спілки художників України Йосип Бабинець. Виставка приурочена до 85-літнього ювілею митця, тому презентує вибрані твори художника, написані впродовж усього творчого шляху.

Йосип Бабинець народився 8 лютого 1934 року в с. Зарічово на Перечинщині, у 1953 році закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, а в 1967 році – Ленінградський інститут живопису, скульптури й архітектури ім. І. Рєпіна. З 1970-го – учасник обласних, всеукраїнських і закордонних виставок. У 2008 році митцеві було присуджено обласну премію імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

З нагоди ювілею Йосип Бабинець представив у галереї «Ужгород» близько чотирьох десятків робіт, серед яких переважають пейзажі, сільські та міські краєвиди, натюрморти. Насправді, зі слів митця, тут лише частинка з того величезного творчого доробку, який написаний за довгі й благодатні роки життя. Чимало робіт уже давно зберігаються в музейних і приватних колекціях в Україні, Словаччині, Угорщині, Румунії, Італії, Франції, Німеччині тощо.

«У нас, у закарпатських художників, тема пейзажів домінуюча, і я не є винятком із правил, – розповів під час презентації виставки сам автор. – Я пейзажист із натури, їжджу тими місцями, де написані полотна. По кожній картині скажу не тільки те, в якому районі вона написана, а навіть точно місце покажу. Дуже люблю Рахівщину, Воловеччину, Тячівщину – той Ужоцький перевал і хребет, але загалом – усе Закарпаття улюблене, куди б не пішов, всюди можна малювати!»

Оглянути виставку Йосипа Бабинця в галереї «Ужгород» усі охочі зможуть до 18 лютого.
Фото: Наталія Павлик
© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

 

Leave a Reply