Про це Рябошапка заявив в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
“Справа не в тому, що стосовно чорних скриньок немає відповіді, а в тому, що ці відповіді змінюються кілька разів на день. Різні посадові особи в Ірані надають різну інформацію, тому у нас немає остаточного розуміння … Наша позиція була і буде полягати в тому, щоб розшифровка “ящиків” проходила в Україні”, – заявив Рябошапка.
Генпрокурор заявив про готовність залучити до розшифровки канадських і французьких експертів.
Рябошапка пояснив, що фактично проводиться два розслідування. Одне – цивільне, в рамках Конвенції про міжнародну цивільну авіацію та Конвенцію про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень, друге розслідування – кримінальне.
Також він додав, що результати розслідування ICAO можуть бути долучені до кримінальної справи.
“В цілому на підставі висновку цивільного розслідування потім триває кримінальне розслідування. Тобто, це може бути великою і важливою частиною кримінального розслідування”, – додав він.
Відповідаючи на запитання про те, де згодом повинен проходити судовий процес над винними в катастрофі українського Боїнга Рябошапка сказав, що з цього приводу існують різні точки зору.
“Оскільки подія трапилася в Ірані, то Іран повинен забезпечити проведення ефективного розслідування та судового процесу. Ми також повинні провести своє розслідування”.
Також Рябошапка поскаржився, що українська сторона не бачить належної реакції Ірану в питанні розслідування катастрофи літака МАУ.
Leave a Reply