RADIO7

#добреналаштоване

Інженери збираються живити невелику електроніку за допомогою Wi-Fi

Інженери збираються живити невелику електроніку за допомогою Wi-Fi

Дослідники з Сінгапуру розробили метод, який використовує осцилятори крутного моменту, щоб використовувати бездротові сигнали і перетворювати їх на енергію для живлення невеликої електроніки. Дослідження опубліковане на сайті Національного університету Сінгапуру.

Дослідницька група з Національного університету Сінгапуру і японського Університету Тохоку розробила технологію, яка використовує крихітні пристрої, відомі як осцилятори крутного моменту, для збору і перетворення бездротових радіочастот на енергію для живлення невеликої електроніки. У своїй роботі дослідники успішно провели експеримент зі збору енергії за допомогою сигналів Wi-Fi для бездротового живлення світлодіода без використання будь-якої батареї.

Wi-Fi

«Ми оточені сигналами Wi-Fi, але коли ми не використовуємо їх для доступу в інтернет, вони неактивні, і це величезна трата ресурсів. Ми вирішили перетворити доступні радіохвилі 2,4 ГГц в зелений джерело енергії, знижуючи потребу в батареях для живлення електроніки. Невеликі електричні гаджети і сенсори можуть отримувати живлення бездротовою мережею за допомогою радіочастотних хвиль в рамках Інтернету речей. З появою розумних будинків і міст, наша робота може привести до появи енергоефективних програм у комунікаційних, обчислювальних і нейроморфних системах», – розповів професор Ян Хёнсу з Департаменту електротехніки та обчислювальної техніки в Національному університеті Сінгапуру.

Генератори крутного моменту – це клас пристроїв, які генерують мікрохвилі і знаходять застосування в системах бездротового зв’язку. Однак їх застосування ускладнено через низьку вихідну потужність.

Wi-Fi STO

Взаємна синхронізація декількох генераторів є способом подолання цієї проблеми. Існуючі схеми, такі як магнітний зв’язок ближньої дії між кількома генераторами, мають просторові обмеження. З іншого боку, електрична синхронізація на великі відстані з використанням вихрових генераторів обмежена частотними характеристиками всього в кілька сотень МГц. Також потрібні виділені джерела струму для окремих генераторів, що може ускладнити загальну реалізацію на кристалі.

Wi-Fi

Щоб подолати просторові і низькочастотні обмеження, дослідницька група розробила масив, в якому 8 генераторів були з’єднані послідовно. Використовуючи цей масив, електромагнітні радіохвилі 2,4 ГГц, які використовує Wi-Fi, були перетворені на сигнал постійної напруги, який потім передавався на конденсатор, щоб живити 1,6 В світлодіод. Конденсатор заряджався протягом п’яти секунд, після чого міг живити світлодіод протягом однієї хвилини після відключення бездротового живлення.

Джерело.

Leave a Reply