RADIO7

#добреналаштоване

Ілон Маск показав космічний корабель для польоту на Марс

Ілон Маск показав космічний корабель для польоту на Марс

Голова корпорації SpaceX Ілон Маск опублікував у своєму акаунті в Twitter фотографію прототипу космічного корабля Starship SN16. Апарат висотою в 50 метрів з нержавіючої сталі знаходиться в ангарі на території об’єкта Starbase в Техасі.

SpaceX

Схоже, що SpaceX завершила складання Starship SN16 на цьому тижні і незабаром зможе транспортувати його на стартовий майданчик. «Ship 16 & Booster 2, Starbase Highbay», – підписав Маск фото. Booster 2 – це прототип надважкої ракети, який теж буде проходити випробування. Ракета-носій необхідна для виведення космічного корабля на орбіту, вона дозволяє економити паливо. SpaceX планує здійснити перший орбітальний політ Starship цього літа, не раніше 1 липня.

Команди SpaceX одночасно будують кілька тестових апаратів. Перший орбітальний політ буде здійснений на апараті SN20, який також знаходиться в стадії складання. У документації Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) говориться, що SpaceX плануєзапустити корабель Starship з пляжу Бока-Чіка в Південному Техасі і посадити його біля узбережжя Кауаї на Гаваях під час першого орбітального польоту.

Компанія знаходиться в процесі будівництва стартової вежі орбітального класу для гігантського корабля. Команди вже почали складати секції вежі, зображеної нижче. Вежа орбітального класу матиме висоту 142 м, буде оснащена пусковою установкою і гігантської стрілою, призначеною для захоплення надважкого прискорювача за його гратчасті плавники при поверненні з космосу. «Вежа буде побудована зі сталевих конструкцій, щоб механічні важелі могли піднімати транспортні засоби», – йдеться в заяві.

Раніше Маск заявляв, що вони можуть спробувати запустити Starship SN15 вдруге після того, як він став першим транспортним засобом, який успішно приземлився без вибуху. Проте, робочі зняли три двигуни Raptor SN15, а потім приступили до транспортування його з випробувальної установки на стартовому майданчику на місце збірки, тому неясно, чи буде SN15 знову літати. Цілком ймовірно, що інженери продовжать підготовку Starship SN16 до висотних льотних випробувань. Це буде шостий прототип космічного корабля, який буде запущений на висоту близько 10 км. Кожен випробувальний політ дає інженерам цінну інформацію про розробку космічного корабля. SpaceX прагне створити зореліт багаторазового використання, який зможе перевозити сто пасажирів в тривалих місіях на Місяць, Марс і інші місця.

Нагадаємо, що випробування прототипів кораблів Starship почалися в січні 2020 року. Перші чотири випробування закінчилися вибухами, але в 6 травня 2021 року запуск прототипу SN15 пройшов успішно. Перший випробувальний політ на навколоземній орбіті відбудеться до кінця року, а у 2024 році очікується політ на Марс.

Джерело.

Leave a Reply