RADIO7

#добреналаштоване

Хомчак: військовим не забороняли вести вогонь на Донбасі

Хомчак: військовим не забороняли вести вогонь на Донбасі

Начальник Генштабу Збройних сил України Руслан Хомчак не віддавав наказу “не відповідати на обстріли” командуванню операції об’єднаних сил (ООС) на Донбасі. Про це Хомчак сказав в інтерв’ю “ВВС Україна”.

Хомчак зазначив, що ситуація на Донбасі радикально не змінилася і не загострилася.

“Як можна на війні сказати: тебе б’ють, а ти не відповідай. Це один з елементів інформаційно-психологічної війни, який запускають у ефір, нібито хтось прийшов і дав команду не відповідати на обстріли”, – сказав Хомчак.

“Таких команд не було, таких команд я не отримував від нашого військово-політичного керівництва, і я таких команд не давав. І знаю точно, що командири там в ООС таких команд не давали і не дадуть”, – запевнив начальник Генштабу.

Хомчак додав, що на лінії зіткнення відбувається “все те, що було останні кілька років”, і запевнив, що українські військові володіють повною картиною, що відбувається і як діє ворог.

Інформацію про провокації з боку української армії Хомчак назвав “спробами дискредитувати українську армію”.

“Щоб показати, що влада в Україні не може керувати ситуацією. Це все потім транслюється в РФ, на окупованих територіях”, – сказав Хомчак.

Нагадаємо, після засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 5 червня представник ОБСЄ Мартін Сайдик заявив, що голова української сторони ТКГ Леонід Кучма запропонував зняти блокаду з ОРДЛО. Пізніше з’явилася інформація про те, що українські військові отримали наказ “не стріляти у відповідь”.

Наступного дня Сайдик спростував свою заяву, сказавши, що ідею про зняття блокади запропонували представники бойовиків “ЛНР/ДНР”. Заборону на вогонь у відповідь наступного дня спростували і в штабі ООС.

Хомчак після призначення на посаду начальника Генштабу заявив, що не підтримує проведення переговорів з бойовиками.

Джерело:https://www.rbc.ua/ukr/news/nbu-soobshchil-ocherednoy-popytke-otstranit-1560413180.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply