RADIO7

#добреналаштоване

Хакери зробили безкоштовним бензин на заправці в Детройті

Хакери зробили безкоштовним бензин на заправці в Детройті

У США двоє невідомих зламали бензоколонку і викрали близько 2,3 тис. л бензину, вартість якого становить близько $1800.

Ймовірно, злочинці використовували якийсь віддалений пристрій, який дозволяв їм перехопити управління від співробітника АЗС, пише Gizmodo.

Крадіжка сталася на автозаправній станції Marathon, розташованої приблизно в 15 хвилинах від центру Детройта. Вважається, що, щонайменше, 10 автомобілів скористалися безкоштовним паливом. Поліція підтвердила, що пристрій не дозволив клерку використовувати систему АЗС для відключення окремого насоса.

За словами працівника заправки Азіза Авада, через півтори години після виявлення проблеми він припинив подачу безкоштовного пального за допомогою “екстреного набору”. До цього система не відповідала на команди.

Системи на АЗС давно вважаються потенційними цілями, оскільки багато з них включають в себе веб-інтерфейси. Технічна фірма TrendMicro повідомляла в 2015 році, що ряд систем моніторингу бензину легко знайти в Інтернеті за допомогою Shodan, пошукової системи для підключених до Інтернету пристроїв та інших інструментів, які можуть сканувати відкриті порти. Більшість цих систем були не захищені паролем.

На думку журналістів, в США ці види крадіжок бензину стали тенденцією в останні пару місяців. Всього за кілька днів до інциденту в Детройті, чоловік в Техасі був звинувачений у використанні “пристрою”, щоб вкрасти бензин вартістю $800 доларів. Минулого місяця було виявлено, що співробітник компанії BP в Нью-Джерсі кілька років маніпулював комп’ютерними записами, щоб вкрасти у компанії паливо на суму більше $300 000.

Leave a Reply