RADIO7

#добреналаштоване

Х CARPATHICA ART EXPO В УЖГОРОДСЬКОМУ СКАНСЕНІ

Х CARPATHICA ART EXPO В УЖГОРОДСЬКОМУ СКАНСЕНІ

24 січня 2018 р. у рамках вже традиційних щорічних Днів угорської культури у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрилась виставка робіт членів творчої групи митців імені Міхая Мункачі під назвою «CARPATHICA ART EXPO». Цьогоріч – це ювілейна 10-та виставка.

Щорічна виставка членів об’єднання проходить під патронатом Товариства угорської інтелігенції Закарпаття та Національного культурного фонду Угорщини. У виставковому залі представлено близько 50 робіт образотворчого мистецтва, а також твори декоративно-прикладного мистецтва та пластика в дереві. Свої роботи експонують 22 автори: П. Шолтес, Г. Шолтес, А. Бодо, М. Шете, Я. Кліса, Я. Рейті, В. Лезу, Е. Калітич, О. Скакандій, А. Турак, А. Паук, О. Балог, Е. Нігріні, Б. Вашкович, Б. Михайло, М. Пуглик-Белень, Г. Гомокі, П. Матл, М. Шолтес, О. Цанько, А. Куруц, А. Фукс.

Відкриття виставки розпочалось із декламування гімну Угорщини ученицею Ужгородської угорськомовної гімназії ім. Другетів Емілією Ковач. З вітальним словом до учасників та гостей виставки звернувся директор музею Василь Коцан. Він підкреслив, що творчість кожного автора своєрідна та неповторна. Митці працюють у різних стилях. Поряд із традиційним живописом на виставці представлено й абстрактні роботи з філософським змістом, різнопланові взірці декоративно-прикладного мистецтва. Професійну, мистецтвознавчу оцінку роботам надав голова Закарпатської організації Національної спілки художників України, народний художник України Борис Кузьма, підкресливши, що з кожним роком рівень робіт, презентованих угорськими митцями краю, зростає, з’являються нові імена, кожен з митців працює над удосконаленням свого професійного рівня. Участь в офіційному відкриті взяли Ласло Куті, перший заступник генерального консула Генерального консульства Угорщини в м. Ужгороді, а також Матяш Сіладі, генеральний консул Генерального консульства Угорщини в м. Берегові. Представники дипломатичних служб привітали учасників з ювілейною виставкою й наголосили на важливій ролі  митців, їх робіт у розвитку транскордонного співробітництва у сфері культури та мистецтва. Про роботу Товариства угорської інтелігенції Закарпаття за рік, що минув, розповів голова Юрій Дупко. Він також вручив дипломи та почесні грамоти членам товариства за їх активну творчу діяльність та високу професійну майстерність. Завершився захід виступом фольклорного ансамблю «Шодро» із с. Сюрте Ужгородського району. Оглянути експозицію «Х Carpathica Art Expo» можна в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту до 3 лютого 2019 року.

 

Закарпатський музей народної архітектури та побуту

 

 

Leave a Reply