RADIO7

#добреналаштоване

Грає “без рук” – силою розуму: Ілон Маск показав результати роботи Neuralink

Грає “без рук” – силою розуму: Ілон Маск показав результати роботи Neuralink

Технологічний стартап Neuralink американського бізнесмена Ілона Маска, який розробляє нейрокомп’ютерний інтерфейс, показав на YouTube ролик, як мавпа пересуває екранний курсор і грає у відеогру “силою думки”.

Голос за кадром розповів, що дев’ятирічній мавпі Пейджеру імплантували нейрочип Neuralink за півтора місяці до зйомок. Спочатку примата навчили ігор за допомогою джойстика, поки він отримував “нагороду” – смоктав банановий смузі через трубочку.

Поки Пейджер це робив, чіп Neuralink знімав показники його мозкової активності і визначав, які ділянки мозку і як активувалися. Тобто, іншими словами, пристрій навчався зіставляти активацію певних нейронів і моторики рук.

Після того як було накопичено достатньо інформації про шаблон “джойстик – нейрони”, мавпу відключили від комп’ютера і прибрали джойстик. На відео видно, що Пейджер продовжує грати “без рук” – тільки силою розуму.

Ілон Маск написав в Twitter, що інтерфейс мозок-машина в майбутньому дасть можливість паралізованій людині “написати твіт швидше, ніж людині, яка використовує для цього палець і смартфон”.

На більш пізніх етапах розвитку стартапу, за його словами, сигнали від чіпа в мозку будуть відправлятися до чіпа в нейронних кластерах тулуба, “дозволяючи, наприклад, паралізованим знову ходити”.

Також Маск розповів, що пристрій будуть імплантувати “урівень” з черепом і заряджати його по бездротовій мережі, тому володар такого інтерфейсу буде “виглядати і відчувати себе абсолютно нормально”.

Джерело.

Leave a Reply