RADIO7

#добреналаштоване

Глава ОБСЄ назвав вирішення ситуації на Донбасі пріоритетом роботи організації

Глава ОБСЄ назвав вирішення ситуації на Донбасі пріоритетом роботи організації

Шляхи мирного вирішення ситуації на тимчасово окупованому Донбасі, питання анексованого Росією Криму та Азовського моря є і буде пріоритетом роботи Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Про це сказав міністр закордонних справ Словаччини, голова ОБСЄ Мирослав Лайчак під час зустрічі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, передає РБК-Україна з посиланням на прес-службу “Урядового порталу”.

Київ став однією із перших європейських столиць, куди приїхав глава словацького МЗС в якості співголови ОБСЄ. За словами Лайчака, безпека України – це вагома складова архітектури безпеки всієї Європи.

“Радий бути в Україні. Це важливо і для наших двосторонніх відносин, і в контексті нашого головування в ОБСЄ. Питання України – це пріоритет”, – сказав він.

Зі свого боку Гройсман підкреслив, що ситуацію в Україні сьогодні не можна розглядати як окрему тему. Вона тісно пов’язана з питанням загальноєвропейського рівня.

“Потрібно підіймати питання не тільки Донбасу, Криму, а й питання Азовського моря. Все, що там відбувається, має отримати належну міжнародну реакцію. Це повзуча окупація Азовського моря. І вона потребує адекватної відповіді світу”, – сказав глава українського уряду.

Гройсман також звернув увагу на необхідність посилення тиску на країну-агресора і примусу Росії повернути в Україну захоплених у полон українських моряків. Крім того, під час переговорів сторони обговорили питання взаємодії в інших сферах, зокрема, у сфері економіки.

Джерело: https://www.rbc.ua/ukr/news/glava-obse-nazval-razreshenie-situatsii-donbasse-1547560862.html

Leave a Reply