RADIO7

#добреналаштоване

Глава ХДС підтримала прихильників Північного потоку-2

Глава ХДС підтримала прихильників Північного потоку-2

Глава Християнсько-демократичного Союзу (ХДС) Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер підтримала будівництво газопроводу Північний потік-2.

Про це Крамп-Карренбауер заявила в інтерв’ю виданню Internationale Politik.

“Не можу сказати, що Північний потік – 2 я підтримую всім серцем … Але потрібно прийняти реальність – його вже не можна зупинити. Є всі контракти, є дозволи”, – сказала Крамп-Карренбауер.

За словами політика, Німеччина підтримувала стосунки з Москвою навіть у найскладніші моменти Холодної війни, і Росія завжди була “надійним постачальником газу навіть за часів конфліктів”.

З приводу протестів США через реалізацію проекту, Крамп-Карренбауер зазначила, що Німеччина не залежить на всі 100% від російського газу, і диверсифікує його поставки.

З приводу погроз Вашингтона ввести санкції проти компаній, що будують газопровід, глава ХДС заявила, що “це не кращий спосіб вести справи з партнерами і друзями”.

8 лютого головуюча в ЄС Румунія за підтримки країн Центральної Європи мала намір ускладнити реалізацію проекту Північний потік-2 шляхом внесення правок в газову директиву Євросоюзу.

Однак, Франція та Німеччина досягли між собою компромісу щодо газопроводу, запропонувавши альтернативні правки.

За даними Suddeutsche Zeitung одна з пропозицій полягає в тому, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, такими як Росія, лежить на тій країні ЄС (в цьому випадку на Німеччині – Ред.), де газопровід вперше стикується з європейською мережею.

Таким чином, поправка не повинна мати значний вплив на реалізацію цього проекту.

Країни ЄС підтримали франко-німецькі правки.

13 лютого Комітет постійних представників ЄС і Європарламент вніс ще одне важливе доповнення, якому пручався Берлін: Німеччина як і раніше зможе робити винятки з правил ЄС для Північного потоку-2, однак після перевірки і схвалення їх Єврокомісією.

США, країни Центральної Європи і Україна виступають проти будівництва газопроводу, називаючи його геополітичним проектом РФ для посилення російських позицій у ЄС.

https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/vzhe-ne-zupiniti-glava-hds-pidtrimala-prihilnikiv-pivnichnogo-potoku-2-50006159.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply