RADIO7

#добреналаштоване

Геращенко закликала Раду прийняти закон про статус політв’язнів

Геращенко закликала Раду прийняти закон про статус політв’язнів

Парламент має прийняти закон, який внормує статус українських політв’язнів і заручників. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної ради Ірина Геращенко під час Міжнародного волонтерського та ветеранського форуму, передає кореспондент РБК-Україна.

“Важливим є, і це моя відповідальність, яку я беру на себе, провести закон, який внормує статус політв’язнів та заручників. Це наша біль, коли сьогодні військові, які більше трьох років залишаються заручниками, отримують зарплату як бійці першої лінії фронту. Їх родини мають хоч якесь забезпечення. Дуже часто цивільні, які так само співпрацювали з українськими службами, їх родини залишаються без копійки. Часто їм допомагають саме волонтери. Катастрофічна ситуація з політв’язнями. Коли мама Олександра Кольченко збирає ці гроші для того, щоб поїхати до Сибіру та провідати сина – це є несправедливим”, – розповіла Геращенко.

Перший віце-спікер також привітала підписаний президентом указ про призначення стипендії Левка Лук’яненко для сімей політв’язнів.

“Я хочу подякувати президентові України, який підписав указ про створення стипендії імені  Левка Лук’яненко для родин політв’язнів. Мені здається це дуже правильно. Ми чекаємо від уряду реалізації цієї ініціативи”, – додала вона.

Leave a Reply