RADIO7

#добреналаштоване

Геопортал містобудівного кадастру запустили на Закарпатті

Геопортал містобудівного кадастру запустили на Закарпатті

У середу, 23 січня, у великій сесійній залі Закарпатської ОДА урочисто презентували Геопортал містобудівного кадастру області. Закарпаття, яке минулого року посіло друге місце у всеукраїнському рейтингу відкритості та якості опублікування містобудівної документації, цього року у першій десятці областей впровадило передовий ресурс з геопросторовими даними.
Участь у заході взяли голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, начальник обласного управління містобудування та архітектури Микола Пігуляк, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, фахівці-розробники Геопорталу.
– Геопортал – це результат напруженої роботи. На відміну від попередніх років, у 2018-му була профінансована обласна Програма створення та впровадження містобудівного кадастру, що дозволило розробити і запустити цей сервіс, – розповів М. Пігуляк. – Було закуплено програмне забезпечення, відповідне устаткування, створено сайт Управління містобудування та архітектури… На сьогодні Геопортал – це система збереження геоінформації, де розміщена вся містобудівна документація. Цей сервіс не дозволить маніпулювати відповідними даними, натомість забезпечуватиме реалізацію державних інтересів на місцевому рівні. Зацікавлені суб’єкти, представники органів влади, місцевого самоврядування, громади отримали рівний доступ до містобудівної документації.
Презентований онлайн-сервіс – це своєрідна база даних про схему комплексної оцінки території та її природно-ресурсного потенціалу, плани сучасного використання територій, схеми розташування нерухомих пам’яток, транспорту, електропостачання, інженерної підготовки та захисту території тощо. Тут же містяться каталоги та бази даних, сервіси геопросторових даних, інформаційні ресурси.
Сайт Управління є п’ятимовним, адже розрахований на плідну співпрацю Закарпаття з сусідніми країнами ЄС, спільну реалізацію транскордонних програм та інвестиційних проектів. Розміщена на сайті інформація дає можливість не лише враховувати просторові особливості території, але й оцінювати перспективи здійснення на ній різних видів діяльності, планувати стратегії розвитку регіону.
– Наша організація вже давно займається просторовим плануванням територій на Закарпатті. Формування і запуск Геопорталу містобудівного кадастру – це вагомий крок області у напрямку ефективного прийняття управлінських рішень та відкритості використання даних для громадськості, – зазначила представник базової організації Мінрегіону ДП «ДІПРОМІСТО» Анастасія Олещенко. – Закарпаття разом з Донеччиною, Дніпропетровщиною, Житомирщиною, Луганщиною та Одещиною стали першими серед регіонів, де так успішно розвивають систему містобудівного кадастру.
У свою чергу, Геннадій Москаль зауважив, що фахівці, які беруть участь у розробці та наповненні даними Геопорталу, обов’язково мають враховувати строкату географію і ландшафт області, зважати на законодавчі нюанси зміни меж територій у контексті реалізації реформи децентралізації.
Минулого року розпорядженням голови облдержадміністрації Програму створення та впровадження містобудівного кадастру Закарпатської області продовжили на період 2019-2023 років. Відтак робота з наповнення та деталізації даних містобудівного кадастру триватиме й надалі. Фахівці назвали запуск Геопорталу ще одним кроком у напрямку раціонального використання земельних ресурсів та забезпечення суб’єктів містобудівної та інвестиційної діяльності комплексною достовірною інформацією.

 

Джерело: https://zak-kor.net/51231-geoportal-mstobudvnogo-kadastru-zapustili-na-zakarpatt-foto.html

Leave a Reply