РАДІО 7

#добреналаштоване

“Газпром” суттєво скоротив транзит газу через Україну

“Газпром” суттєво скоротив транзит газу через Україну

“Газпром” поступово скорочує транзит газу через Україну після запуску газопроводу “Турецький потік”. Транзит до Туреччини, Греції і Болгарії повністю перейшов на нові газопроводи.

Про це написав у Facebook глава компанії “Оператор ГТС України” Сергій Макогон.

Макогон зазначив, що з 1 квітня постачання газу в Румунію буде повністю забезпечуватися з боку Болгарії через “Турецький потік”.

Очільник “Оператора ГТС” також підкреслив, що зараз на південному напрямку транзит газу через Україну виконується тільки в Молдову. За його словами, якщо буде продовження “Турецького потоку” через Болгарію і Сербію, то «Газпром» переведе на цей газопровід і транзит до Угорщини.

“Для України це означає додаткову втрату 10-12 млрд кубометрів транзиту щорічно. Дуже важливо не допустити завершення будівництва “Північного потоку – 2”, – написав Макогон.

Він додав, що транзит газу означає для України не тільки отримання значного доходу, але також важливий елемент енергетичної безпеки країни.

Росія і Україна підписали угоду щодо транзиту газу наприкінці грудня 2019 року. Вона розрахована на п’ять років, до кінця 2024 року. Загальний обсяг транзиту газу на цей період складе 225 млрд м3: 65 млрд м3 в 2020 році і по 40 млрд м3 в 2021-2024 роках.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply