RADIO7

#добреналаштоване

Фізики створили лазер для управління антиречовиною

Фізики створили лазер для управління антиречовиною

Дослідники з колаборації ALPHA в Європейському центрі ядерних досліджень (ЦЕРН) оголосили про успішну реалізацію першого у світі експерименту з маніпулювання антиречовиною з використанням створеної в Канаді лазерної системи для охолодження зразка майже до абсолютного нуля.

Технології лазерних маніпуляцій шляхом надохолоджених звичайних атомів з’явилися 40 років тому, буквально зробивши революцію в сучасній атомній фізиці. Програма експериментів ALPHA з уловлювання нейтрального антиводню в магнітній пастці, стартувала в ЦЕРН у 2011 році. Тоді фізикам вдалося протягом 15 хвилин утримувати кілька сотень атомів антиводню в сповільнювачі антипротонів AD.

Fundamental physics particle reaction

«Це було чимось на зразок божевільної мрії: маніпулювати антиречовиною за допомогою лазера. Я дуже радий, що наша мрія, нарешті, здійснилася в результаті величезної спільної роботи як канадських, так і закордонних вчених», – прокоментував відкриття один з авторів роботи, Макото Фудзівара.

Фізики розраховують, що новий лазер дозволить провести ряд квантових експериментів, які дозволять вивчити властивості антиречовини. Зокрема, вчені сподіваються, що їх роботи дозволять зрозуміти, чому Всесвіт складається в основному з матерії, а не з рівних частин матерії і антиматерії, як це передбачає модель Великого вибуху.

Fundamental physics particle reaction

«Моя наступна мрія – створити «фонтан» з антиатомів, викинувши охолоджену лазером антиречовину у вільний простір. Якщо це буде реалізовано, це дозволить створити абсолютно новий клас квантових вимірювань, які раніше були немислимі», – поділився з журналістами Фудзівара.

Джерело.

Leave a Reply