RADIO7

#добреналаштоване

Фейкові донори “Батьківщини” пов’язані зі справою Онищенка

Фейкові донори “Батьківщини” пов’язані зі справою Онищенка

Фейкові донори політичної партії “Батьківщини” пов’язані з так званою “газовою справою” народного депутата Олександра Онищенка. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на програму “Наші гроші”.

У розслідуванні йдеться, що в 2018 році партія отримала рекордні пожертви на понад 150 млн гривень. Причому переважну більшість задекларованих донорів склали фізичні особи, які віддавали партії по 150 тис. гривень. Журналісти стверджують, що ці люди не знали про використання персональних даних при платежах або в дійсності не мали таких грошей.

Зокрема, одним з донорів “Батьківщини” виявилася співробітниця супермаркету Наталя Зубар, яка нібито перерахувала партії майже 1,5 млн гривень, як і її сестра, а її племінник пожертвував понад 1 млн гривень. Журналісти з’ясували, що Зубар також є бенефицеаром двох компаній, одна з яких пов’язана з фігурантом “газової справи” Олександра Онищенка, якого звинувачують у розкраданні газу.

Крім того, ще один донор “Батьківщини” Михайло Верман нібито перерахував партії понад 1 млн гривень. Він відомий як власник ще однієї компанії-фігуранта “газової справи” – “Арт-Ельм”.

Джерело: https://www.rbc.ua/ukr/news/feykovye-donory-batkivshchiny-svyazany-delom-1552998804.html

Leave a Reply