RADIO7

#добреналаштоване

Facebook, Twitter і Google можуть піти з Гонконгу через закон про захист даних — WSJ

Facebook, Twitter і Google можуть піти з Гонконгу через закон про захист даних — WSJ

Великі технологічні компанії Facebook, Twitter і Google загрожують відходом з Гонконгу через законопроєкт про доксинг.

Компанії Facebook, Twitter і Google в приватному порядку попередили уряд Гонконгу про можливе припинення роботи на його території в разі прийняття поправок до закону про захист даних. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на відправлене компаніями колективний лист.

У зазначеному листі йдеться, що компанії стурбовані тим, що заплановані в законопроєкті заходи щодо боротьби з доксингом (збором і публікацією особистої інформації людини без його згоди) можуть піддати їх персонал ризику кримінального розслідування або судового переслідування через публікації користувачів

«Єдиний спосіб уникнути цих санкцій для технологічних компаній – це утриматися від інвестування і пропозиції послуг в Гонконзі», – йдеться в листі Азійської інтернет-коаліції з Сінгапуру від 25 червня, з яким вдалося ознайомитися виданню.

У травні Бюро з конституційних і материкових справ Гонконгу запропонувало поправки до закону про захист даних. Ці поправки передбачають введення штрафів за доксинг до 1 млн гонконзьких доларів (близько $129 000) і тюремного терміну до п’яти років.

Як зазначив глава Азійської інтернет-коаліції Джефф Пейн, організація виступає проти доксингу. Однак, розпливчасте формулювання в поправках допускає, через дії користувачів під кримінальне переслідування можуть потрапити фірми і їх співробітники.

У листі Коаліції говориться, що ці поправки будуть «абсолютно непропорційною і непотрібною відповіддю». Також в Коаліції відзначили, що пропоновані поправки можуть обмежити свободу слова і криміналізувати навіть «невинні акти обміну інформацією в Інтернеті».

Коаліція запропонувала розглянути більш чітко визначену область порушень.

Представники Facebook, Twitter і Google відмовилися коментувати лист, а лише визнали, що його відправила Коаліція. Компанії не розкривають кількість співробітників, які у них є в Гонконзі, але, за оцінками аналітиків, в них, ймовірно, працює не менше 100 чоловік разом узятих.

Джерело.

Leave a Reply