RADIO7

#добреналаштоване

Дуда пригрозив перенести саміт V4 з Єрусалиму після слів Нетаньяху

Дуда пригрозив перенести саміт V4 з Єрусалиму після слів Нетаньяху

Президент Польщі Анджей Дуда погрожує перенести з Єрусалиму саміт Вишеградської четвірки (V4), якщо підтвердяться словами прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху про причетність поляків до Голокосту під час Другої світової війни. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Twitter Дуди.

Дуда зазначив, що готовий перенести зустріч лідерів країн Вишеградської групи (Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія), яка має відбутися 19 лютого у Єрусалимі

“Якщо заява прем’єр-міністра Ізраїлю Нетаньяху звучала так, як повідомляють ЗМІ, я готовий зробити резиденцію президента Польщі – замок у Віслі – місцем зустрічі Вишеградської групи. Ізраїль не є хорошим місцем для зустрічі в такому разі, незважаючи на попередні домовленості”, – підкреслив Дуда.

Дуда пригрозив перенести саміт V4 з Єрусалиму після слів Нетаньяху

Відзначимо, за даними газети Haaretz, Нетаньяху у спілкуванні з журналістами на конференції по Близькому Сходу у Варшаві, заявив, що “поляки співпрацювали з нацистами”. Таким чином, він прокоментував закон про Голокост, який привів до конфлікту у відносинах Польщі з Ізраїлем, Україною і США. Закон вводив кримінальну відповідальність (тюремне ув’язнення на строк до трьох років) за поширення ідей про провину польського народу або держави в злочинах Третього рейху.

Нагадаємо, раніше польський суд став на бік України в суперечці про Інститут національної пам’яті і визнав неконституційними терміни “українські націоналісти” і “Східна Малопольща”.

https://www.rbc.ua/ukr/news/duda-prigrozil-perenesti-sammit-v4-ierusalima-1550215227.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply