RADIO7

#добреналаштоване

Друге засідання Регіонального Альянсу “Danube Energy +” відбулося у Мукачеві

Друге засідання Регіонального Альянсу “Danube Energy +” відбулося у Мукачеві

19 березня у м.Мукачево на базі Мукачівського Державного Університету відбулося 2-ге засідання Регіонального Альянсу з енергоефективності, який створений в рамках проекту «Дунайська Енергія +». Під час засідання презентували основні завдання проекту та спільні інструментів прискорення бізнесу в Дунайському макрорегіоні, які розробляються та які будуть спрямовані на підтримку у формуванні інноваційних стартапів у сфері енергоефективності в Закарпатській області.
У Закарпатській області здійснюється реалізація проекту «DANUBE ENERGY+ Підвищення потенціалу Молодих Новаторів» щодо започаткування змін у сфері енергоефективності в Дунайському макрорегіоні» Дунайської транснаціональної програми. Цього тижня до роботи Регіонального Альянсу долучився Мукачівський Державний Університет. У рамках заходу відбувся візит до Інформаційно-навчального центру з енергоефективності та відновлювальних джерел енергії. Зокрема, у проведенні 2-го засідання Регіонального Альянсу активну участь взяли Агентство місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «Європоліс», Закарпатське відділення Асоціації міст України, ГО «Екосфера», Центр українсько-словацького транскордонного співробітництва «Карпати», та інші
Мукачівський Державний Університет подав 2 ідеї, які можуть стати учасниками проекту. Таким чином, розпочато формування стартапів в Закарпатській області.
Учасниками проекту є країни Дунайського макрорегіону, а саме: Німеччина, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Румунія, Сербія та Україна ( Закарпатська область, як цільовий регіон Дунайської Стратегії). Для реалізації проекту створено міжнародний консорціум організацій, діяльність яких спрямована на підтримку малого і середнього бізнесу ( МСБ) та розвиток енергоефективності через впровадження стартапів молодих новаторів.
Станом на початок 2019 року сформовані Регіональні Альянси в кожній із країн проекту, які будуть активно співпрацювати між собою та реалізовувати комплексний підхід до розвитку енергоефективності через підтримку молодих новаторів у сфері малого і середнього бізнесу .
До Регіонального Альянсу у Закарпатській області уже увійшли представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань та галузевих професійних інституцій, агентств регіонального розвитку, а також представники малого і середнього бізнесу ( МСБ). Перше засідання Регіонального Альянсу відбулося 26 грудня 2018 року на базі Ужгородського національного Університету.
Партнером проекту зі сторони України виступає ГО «Центр європейських ініціатив» (м.Ужгород, Україна)
Проект спрямований на здійснення позитивних змін у політиці і практиці енергоефективності на регіональних рівнях Дунайського макрорегіону та сприятиме формуванню сприятливого середовища задля успішного впровадження інновацій у сфері енергоефективності.
При бажанні долучитися до реалізації проекту молоді новатори – підприємці можуть контактувати: електронна пошта associationiardi@gmail.com тел. +380993254990, Наталія Носа, Центр європейських ініціатив.

Leave a Reply