RADIO7

#добреналаштоване

Для нацменшин Закарпаття встановлять адаптивний поріг при складанні ЗНО

Для нацменшин Закарпаття встановлять адаптивний поріг при складанні ЗНО

5-го лютого в Україні стартувала реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Для цьогорічних випускників триватиме до 18 березня. Вони складатимуть ЗНО з  української мови і літератури, математики або історії України та один предмет за вибором.

Олеся ГРЕБА, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА

Для випускників минулих років встановлено єдиний термін реєстрації і внесення змін: він в народі називається перереєстрація. Це з 5-го лютого по 25 березня 2019 року. Для того, щоб зареєструватися потрібно копію документу, що посвідчує особу, дві фотокартки розміром 3:4 і реєстраційну картку.

Студенти закладів вищої та професійної освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти складатимуть ЗНО тільки з двох предметів: українська мова і література та математика або історія України.

Цьогорічні нововведення при складанні ЗНО стосуватимуться абітурієнтів, які навчалися мовами, що не належать до слов’янських. Для таких учнів встановлять так званий адаптивний поріг (нижчий, ніж звичайний).

Так, у 2019-му всі тестові оцінки між адаптивним і пороговим балом «склав/не склав», переводитимуть в рейтинг «100 балів». Наприклад, якщо поріг «склав/не склав» ЗНО з української мови та літератури становитиме 23 бали, а адаптивний – 20, то учасники, які вчилися у школах з іноземною мовою викладання й отримали від 20-ти до 23-х балів, матимуть 100 балів на рейтинговій шкалі. Це дозволить таким абітурієнтам брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

http://uzhinform.com/suspilstv/dlya-nacmenshin-zakarpattya-vstanovlyat-adaptivnij-porig-pri-skladanni-zno.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply