RADIO7

#добреналаштоване

Дитячий колядницький фестиваль «Вифлеємська зіронька» пройшов на Тячівщині та Рахівщині

Дитячий колядницький фестиваль «Вифлеємська зіронька» пройшов на Тячівщині та Рахівщині

На Тячівщині та Рахівщині відбувся дитячий колядницький фестиваль «Вифлеємська зіронька – 2019». Запровадили його на Закарпатті, аби увіковічити традиції колядування наших предків і поєднати їх з іншими культурами, котрі так притаманні краю. Ідея, що з’явилася рівно 9 років тому і жива понині. Спершу це був конкурс, який два роки тому змінив свій формат і став фестивалем.

Так, цьогоріч 9 січня стартував фест у рахівських Ясінях, а завершився 16-го у тячівському Солотвині. Загалом взяло участь у фесті понад сотні колядницьких колективів, у їх складі дошкільнята та школярі-початківці.

Один з осередків проведення фестивалю – Тячів, куди з’їхалися з десяток колективів із дитсадків та шкіл Тячівської долини.

Неймовірні перетворення відбувалися на сцені, адже кожен колядницький гурт ретельно готувався до свого виступу.

Хтось з їх учасників вперше брав участь у фесті, а дехто вже тут традиційно – з року в рік. Звісно, не без допомоги дорослих – батьків, вихователів та вчителів.

Не колядками єдиними супроводжувалося Різдвяне співоче дійство, сценічні образи були втілені в театральних мініатюрах і танцювальних номерах. Тож, у виступах було все, а головне – був присутній дух Різдва.

Свято вийшло колоритним зі справжнім святковим настроєм. Діти ж як на сцені, так за лаштунками кожним словом прославляли народження Ісуса Христа.

Бажаючих взяти участь у «Віфлеємській зіроньці» щороку вистачає. Цей рік не став винятком.
На Тячівщині лунала коляда і в Дубовому. До слова, тут також це не лише пісня, це – цілий старовинний різдвяний обряд прославлення Великого свята народження Спасителя.

Так, від найменшеньких дошкільнят до школярів початкових класів складалися колядницькі колективи, які взяли участь у фесті. Кожен з них мав свій власний сценічний образ, адже на сцені демонстрував ціле театральне дійство в мініатюрі …з різдвяними співанками й декламуванням віршів.

До слова, й тут хтось в черговий раз прийшов на фестиваль коляди, а для когось це перший досвід.
За коляду, крім солодощів, кожен навчальний заклад – учасник фесту отримав й цінні подарунки.

Колядницький фестиваль «Віфлеємська зіронька» серед вихованців ДНЗ та школярів початкових класів цього року добіг кінця. Завершальний етап фесту відбувся у Солотвині, Тячівського району.

Вкотре стартував захід із виступів дошкільнят, а продовжився виступами школярів. Колядували та щедрували тут трьома мовами: українською, румунською і угорською.

Відтак до тамтешньої дитячої школи мистецтв з’їхалися колядники як місцеві – із тутешніх дитсадків та початкових шкіл, так із інших навколишніх населених пунктів.

Власне, багатонаціональне та колоритне свято з року в рік прославляє Ісуса.

Тож від традиційного фестивалю коляди усі в захваті і кожен вже з нетерпінням чекає наступного року, а разом з ним «Віфлеємську зіроньку – 2020-го».

Leave a Reply