RADIO7

#добреналаштоване

Держсекретар США пообіцяв плавний перехід влади “до другої адміністрації Трампа”

Держсекретар США пообіцяв плавний перехід влади “до другої адміністрації Трампа”

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що після підрахунку кожного “законно” відданого голосу, адміністрація Дональда Трампа залишиться при владі на другий термін, а демократ Джо Байден зазнає поразки.

Помпео зробив цю заяву після того, як практично всі лідери західних країн, включаючи найближчих союзників Вашингтона – Велику Британію і Францію, вже привітали з перемогою на виборах обраного президента Байдена, пише Голос Америки.

“Перехід до другої адміністрації Трампа пройде плавно”, – заявив Помпео, виступаючи на прес-конференції в Держдепартаменті.

Держсекретар запевнив світову спільноту в тому, що поствиборчий період в Америці буде проходити без ексцесів. “Ми збираємося підрахувати всі голоси”, – заявив Помпео.

Байден, який повинен вступити на посаду 20 січня 2021 року, зіткнувся з ризиками, що загрожують затримати передачу йому влади, оскільки Трамп збирається оскаржити свою поразку на виборах в судовому порядку. Конгрессмени-республіканці підтримали президента, заявляючи, що у Трампа є право на подібні дії.

Сам Джо Байден, коментуючи заяву Помпео, посміхнувся і запевнив, що ніщо не зупинить передачу влади в США.

Держсекретар не відповів прямо на питання журналіста про те, чи завдає шкоди відмова Трампа визнати свою поразку тим зусиллям, які Держдепартамент прикладає для проведення вільних і справедливих виборів за кордоном. Держсекретар підкреслив, що Держдепартамент робить все можливе “для проведення безпечних і надійних, вільних і справедливих виборів у всьому світі”.

Джерело.

Leave a Reply