Про це повідомляє Еспресо.TV.
За законопроєкт в цілому проголосував 291 народний депутат.
Про опрацьовані пропозиції, що надійшли до другого читання та рішення Комітету, який рекомендує прийняти проект у другому читанні і в цілому, доповів голова комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.
Законопроєкт №2237 передбачає порядок проведення слідчих дій над депутатами після скасування депутатської недоторканності. Члени опозиційних фракцій, зокрема “Голосу”, наголошували, що цей проєкт обмежує правоохоронні органи у розслідуванні злочинів.
Згідно з цим законопроєктом генерального прокурора України планується уповноважити вносити в Єдиний реєстр досудових розслідувань інформацію про здійснення порушень народними обранцями.
Також генеральний прокурор, його заступник, глава обласної прокуратури зможуть повідомити про підозру особам, відносно яких здійснюється особливий порядок кримінального провадження.
Генпрокурор або виконувач його обов’язків зможе підтримувати клопотання про дозвіл на затримання, арешт або домашній арешт, прослуховування, обшук або проведення негласних слідчих дій, які обмежують права і свободи депутата.
При цьому клопотання розглядатиме слідчий суддя апеляційного суду в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до осудності Вищого антикорупційного суду, – слідчий суддя цього суду.
- Зазначимо, що Верховна Рада 3 вересня цього року 373 голосами підтримала в цілому законопроект №7203, який був поданий президентом Петром Порошенком, і змінила статтю 80 Конституції щодо недоторканності народних депутатів.
- Із 1 січня 2020 року у цій статті не буде положення, яке гарантує депутатську недоторканність і неможливість для нардепів бути притягнутим до кримінальної відповідальності, затриманим чи заарештованим без згоди ВР. Залишиться лише норма про те, що нардепи не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за зневагу або наклеп.
Leave a Reply