RADIO7

#добреналаштоване

ЧЕТВЕРТА НА ЗАКАРПАТТІ ГРОМАДА ПЕРЕЙШЛА ДО ПЦУ

ЧЕТВЕРТА НА ЗАКАРПАТТІ ГРОМАДА ПЕРЕЙШЛА ДО ПЦУ

У суботу, 2 лютого, ще одна громада в закарпатському селищі Ясіня перейшла до Православної Церкви України. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив єпископ Ужгородський і Закарпатський ПЦУ Варсонофій. Владика попросив молитовної підтримки, оскільки при абсолютній більшості громади св. Георгія Побідонося («за» 70, «проти» 14), «священик відмовився від переходу та разом з благочинним від Хустської єпархії, ображають людей-парафіян та не хочуть покидати храм», – пише владика. Однак уже через годину ситація змінилася. «Громада смт. Ясіня ур. Кевелів відстояла свій храм … священики Хустської єпархії УПЦ Московського Патріархату передали ключі від церковної споруди їх законним власникам-громаді, та звільнили храм!», – написав владика Варсонофій.

Владика повідомив, що відтепер у громади буде новий настоятель: «Після того як отримаю на руки заяву від громади про включення їх у склад Закарпатської єпархії ПЦУ, виконуватиме обов’язки настоятеля протоєрей Анатолій Натолочний». Священик місцевий, його владика призначить своїм Указом.

Додамо, що 27 січня до ПЦУ перейшла третя громада УПЦ (МП) на Закарпатті – із сусідньої Покровської церкви в Ясінях. Відтак, громада храму св. Георгія Побідоносця смт.Ясіня, ур.Кевелів, стала четвертою в області, яка зробила цей крок. В інтерв’ю журналістці РІСУ о. Володимир Лофердюк з церкви Покрови розповів, що загалом в смт. є сім громад УПЦ (МП), але їх священики не бажають переходити до ПЦУ.

https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/74578

Makhanets Alex

    Leave a Reply