RADIO7

#добреналаштоване

В Ужгороді стартував Veloforum 2021

Сьогодні одночасно у чотирьох містах – в Ужгороді та хабах в Одесі, Бердянську і Краматорську – обговорюють проблеми велотуризму в Україні, триває й онлайн-трансляція.
До учасників конференції, яка розпочалася у «Совиному гнізді», під час офіційного відкриття звернулися міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров.
Богдан Андріїв відзначив, що міська влада, розуміючи проблематику, приділяє велику увагу розвитку інфраструктури, зокрема велосипедної. На початку цього року міська рада прийняла Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури Ужгорода, яку розробляли ТОВ «Урбан Прогрес» спільно з ГО «Форза», представниками велоспільноти міста, працівниками профільних структурних підрозділів міськради. Концепція буде інтегрована у транспортну модель та План сталої міської мобільності Ужгорода.
Богдан Андріїв побажав успіхів форуму, подякував усім учасникам та гостям міста. Також додав, що під час проєктування капітальних ремонтів вулиць враховують можливість будівництва велодоріжок. Хороший приклад – набережні Незалежності та Слов’янська, вулиця Тиводара Легоцького, будують велодоріжку і на вулиці Олександра Богомольця, де розпочали капремонт.
Олексій Петров відзначив, що обласна влада приділяє велику увагу розвитку велотуризму, є намір з’єднати нашу веломережу із європейською, тут уже є певні напрацювання. Оздоровлення, рекреація, туризм, зокрема і велосипедний – те, що можемо запропонувати гостям Закарпаття. Завдання – привабити якомога більше туристів, зробити все, щоб вони отримали позитивні, яскраві враження від перебування у нашому краї, були задоволені рівнем зручної, розвиненої інфраструктури.
Із вітальними словами до учасників та гостей форуму звернулися, зокрема, й співорганізатор форуму в Ужгороді, очільниця Агентства сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «Форза» Леся Лойко, представниця Фонду імені Гайнріха Бьолля (бюро Київ-Україна) Софія Олійник, представник ГО «Центр соціальних та ділових ініціатив» Іван Зінов’єв (Яремче), експерт проєкту UUPTP Ігор Могила.
У перший день форуму до Ужгорода вже приїхали учасники із Києва, Вінниці, Житомира, Одеси, Львова, Миколаєва, Яремче, Мелітополя, Кременчука, Білої Церкви, Кривого Рогу, Волинської області, словацького Пряшева. Беруть також участь представники Ужгорода, інших закарпатських міст та громад.
Цьогоріч конференція, яка триватиме 3 дні, 17-19 вересня, проходить під гаслом «Велотуризм – запорука сталого розвитку територій». В Ужгороді будуть лекції, презентації досліджень, дискусії, воркшопи за участю понад 50 експертів та експерток з України та світу, а також екскурсії та кіно.
Стала міська мобільність – відносно нове для України поняття. Її мета – створення рівних умов для комфортного переміщення людей будь-якого соціального статусу та фізичних можливостей у межах міста. Ідеться про те, як оптимізувати міста так, щоб переміщення жителів були ефективними з урахуванням часу, комфорту, вартості, а також сприяли здоров’ю та спричиняли якнайменший шкідливий вплив на довкілля.
Під час конференції обмінюватимуться кращими практиками велотуризму в Україні та за кордоном, досвідом українських міст у розвитку велоінфраструктури, аналізуватимуть новини національного законодавства про велотранспорт і працюватимуть над виробленням рішень для розвитку сталої мобільності.
«Велофорум» в Ужгороді – уже 12-ий за ліком. Нша місто отримало це право завдяки реалізації проєкту «Bike Accent: велосипедна доступність об’єднує території», а конференція є його частиною. Проєкт співфінансується Європейським Союзом у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина- Румунія-Україна 2014-2020.
Це міжгалузева конференція на перетині транспортної політики, сталого місцевого розвитку та громадянського суспільства, участь у ній беруть громадські активісти, представники органів місцевої влади, спеціалісти з планування міст і транспортної інфраструктури.
Проведення форуму в Ужгороді є дуже почесним, адже міста виборюють таку можливість за показниками розвитку своєї велосипедної інфраструктури. Символічна стела, яка надається місту, де буде наступний «Велофорум», перейшла Ужгороду від Вінниці і затрималася у нашому місті, адже конференція мала відбутися ще торік, проте її відклали через карантинні обмеження.

В Ужгороді розпочалася Міжнародна конференція з нагоди 250 років канонізації Мукачівської Греко-Католицької Єпархії (Відео)

В Ужгородській Греко-католицькій Богословській Академії ім. блаженного Теодора Ромжі, розпочалась Міжнародна конференція з нагоди 250 років канонізації Мукачівської Греко-Католицької Єпархії.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до конференції онлайн.

 

В Ужгороді відбулися урочистості до Дня рятівника

Люди, на яких завжди можемо покластися, мужні і витривалі, котрі безумовно прийдуть на допомогу у разі біди – сьогодні відзначають професійне свято – День рятівника.
Урочистості з цієї нагоди відбулися у Закарпатській облдержадміністрації. Рятувальників привітали, зокрема, голова облдержадміністрації Анатолій Полосков, заступник голови обласної ради Василь Іванчо, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області Роман Гудак.
Міський голова Богдан Андріїв від себе особисто, від усіх містян подякував рятувальникам за нелегку щоденну працю, за відвагу та героїзм, побажав міцного здоров’я, щастя, родинного добробуту, завжди повертатися неушкодженими із викликів. Міська влада, запевнив Богдан Євстафійович, і надалі у міру можливості підтримуватиме рятувальників.
Із нагоди свята та за вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері цивільного захисту населення Богдан Андріїв вручив грамоти Ужгородської міської ради працівникам Головного управління ДСНС України в Закарпатській області – старшому лейтенанту служби цивільного захисту, заступнику начальника загону, начальнику відділення матеріально-технічного забезпечення аварійно-рятувального загону спеціального призначення Василю Галабурді, майору служби цивільного захисту, заступнику начальника 3 державної пожежно-рятувальної частини (м. Ужгород) 1 державного пожежно-рятувального загону Олександру Косому, майору служби цивільного захисту, заступнику начальника 1 державного пожежно-рятувального загону Олександру Лавренку, майору служби цивільного захисту, першому заступнику начальника аварійно-рятувального загону спеціального призначення Юрію Малику.
Грамотами міськради відзначили й працівників Ужгородського РУ ГУ ДСНС України в Закарпатській області – майора служби цивільного захисту, заступника начальника відділу запобігання надзвичайних ситуацій Владислава Гуцалюка, старшого лейтенанта служби цивільного захисту, головного інспектора відділу запобігання надзвичайних ситуацій Володимира Штимака.

«Закарпатгаз» встановив 23 ШГРП виробництва RGC Production

З початку року «Закарпатгаз» встановив 23 нових газорегуляторних пункти шафового типу (ШГРП). Сучасне інноваційне обладнання Львівського заводу-виробника RGC Production було встановлене на заміну замортизованим спрацьованим пунктам, що вичерпали термін експлуатації.

Планом розвитку АТ «Закарпатгаз» передбачено заміну ШГРП у 29 населених пунктах Ужгородського, Мукачівського та Тячівського районів області. Нове обладнання дозволить здійснювати безперебійну та безпечну доставку блакитного палива до 6350 споживачів.

«ШГРП RGC Production мають багатоступеневий захист, мінімізують витоки газу та аварійні ситуації, – зазначив начальник відділу інвестицій ВТУ АТ “Закарпатгаз” Микола Івасій. – Що це означає для споживача? Саме ШГРП забезпечують коректну та безпечну роботу газових приладів, що розраховані на споживання природного газу низького тиску. Фільтри шафового газорегуляторного пункту очищують блакитне паливо перед подачею енергоносія  споживачам».

Оновлення ШГРП проводиться в рамках інвестиційної програми – Плану розвитку підприємства.  Вартість обладнання з проведенням комплексу монтажних робіт складає близько 8,2 млн. грн. Відповідно до чинного законодавства, дані роботи фінансуються з тарифу на розподіл газу, тому оплата споживачами послуги з розподілу газу забезпечує вчасне проведення редизайну газових мереж. У планах до кінця року змонтувати ще 21 об’єкт.

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»

На Закарпатті відновлюють дорогу, що є частиною «Малого карпатського кола»

Туристичні родзинки Закарпаття стають доступнішими, коли до них веде хороша дорога. Так, на автошляху загального користування місцевого значення С 070603 Синевир – Колочава – Буштино продовжується капітальний ремонт, повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.
Відрізок між селами Колочава та Мерешор, де зараз тривають роботи, є частиною інфраструктурного проєкту «Мале карпатське коло», що реалізується завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».
«Підряднику залишилося відремонтувати ще 3,9 км шляху. На тих ділянках, які в роботі, етапи виконання різні, тож десь вже працюють над влаштуванням нижнього та верхнього шарів покриття, на іншому відрізку, де вже зробили покриття з щебенево-піщаної суміші, необхідно нанести верхній шар асфальтобетону.
На третій ділянці попереду ще влаштування покриття з щебенево-піщаної суміші та верхнього шару асфальтобетону», – прокоментував Мирослав Білецький.
За його словами, після завершення будівельних робіт на всьому відремонтованому відрізку автошляху нанесуть дорожню розмітку та встановлять дорожні знаки.
Потім підрядник розпочне ремонт дороги у селі Мерешор.

НА ЗАКАРПАТТІ СУД ЗААРЕШТУВАВ ТРЬОХ ПАЧКАРІВ, ЯКИХ УЧОРА ВРАНЦІ ЗАТРИМАЛИ ПРИКОРДОННИКИ

Трьох пачкарів, які намагались гумовим човном переправити до сусідньої Угорщини 2800 пачок сигарет затримали учора вранці прикордонники відділення «Бодалово» Мукачівського загону.

Патрулюючи українсько-угорську ділянку кордону, на березі річки Тиса прикордонний наряд спочатку виявив та затримав двох чоловіків, біля яких знаходилися пакунки з тютюновими виробами та гумовий човен з насосом. Ще одного чоловіка військовослужбовці виявили у ході подальших пошукових заходів.

Усі троє затриманих виявилися громадянами України. За вчинені ними правопорушення прикордонники склали протоколи та передали справу до Берегівського районного суду.

Винуватість горе-контрабандистів суд визнав та призначив двом із них адміністративне стягнення у вигляді 10 діб арешту, а їх поплічнику – 14 діб арешту.

Прес-служба Мукачівського прикордонного загону

Смерть судді Писанця: у ДБР не виключають версію умисного вбивства

У Державному бюро розслідувань (ДБР) не виключають версію умисного вбивства судді Печерського районного суду Києва Віталія Писанця. Слідство перевіряє всі можливі версії.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на слова в.о. директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Олексія Сухачова в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна“.

За його словами, зареєстровано кримінальне провадження за статтею “Умисне вбивство”.

“Ми провели невідкладні слідчі дії і провели слідчий експеримент за участю осіб, які перебували безпосередньо на місці події в той час, коли це сталося”, – розповів Сухачов.

Вже проведено судово-медичну експертизу, призначено ще кілька експертиз, за результатами яких відпрацьовуватимуться слідчі версії.

“Будуть перевірені всі можливі версії слідства. Про виключення версії умисного вбивства я б зараз не поспішав стверджувати”, – уточнив він.

При цьому Сухачов додав: “Якщо будуть отримані вагомі докази для підтвердження тієї чи іншої версії і виникне відповідна необхідність – будемо обговорювати зміну кваліфікації”.

Що відомо про справу судді Писанця

Суддю Печерського районного суду міста Києва Віталія Писанця знайшли мертвим у селі Погреби. За фактом смерті судді правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (Умисне вбивство).

Віталій Писанець був суддею Свердловського міськсуду Луганської області з 1998 по 2011 роки, а з 2011 по 2015 роки працював головою зазначеного суду. У 2015 році указом президента України Писанець був переведений до Печерського райсуду Києва.

У столичному суді Писанець, серед іншого, був слідчим суддею справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Джерело.

Дощі та похолодання накриють всю Україну: прогноз погоди на вихідні

В Україні на вихідних погіршиться погода. Дощі накриють всі області 18 та 19 вересня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Укргідрометцентр.

Погода 18 вересня

У суботу опади накриють всю Україну. У більшості областе, крім західних та Одеської, дощі будуть грозовими.

Також температура повітря почне знижуватися у західних областях до +14-16 вдень та +10-12 градусів вночі.

В північних регіонах прогнозують +13-15 вдень та +10-12 вночі.

Прохолодно буде і в центральних областях: +16-18 вдень та +11-13 вночі.

В східних та південних регіонах ще утримається тепла погода. Там вдень показники термометрів будуть на рівні +20-22, вночі +14-16 градусів.

Дощі та похолодання накриють всю Україну: прогноз погоди на вихідні

Погода 19 вересня

У неділю в усіх областях, крім Одеської та Миколаївської, продовжить дощити. Однак гроз уже не прогнозують.

Температура повітря продовжить знижуватися. Синоптики прогнозують:

  • у західних областях: +10-12 градусів вдень та +7-9 вночі
  • у східних областях: +18-20 градусів вдень та +9-11 вночі
  • у північних областях: +13-15 градусів вдень та +7-9 вночі
  • у центральних областях: +15-17 градусів вдень та +11-13 вночі
  • у південних областях: +20-22 градусів вдень та +12-14 вночі.

Дощі та похолодання накриють всю Україну: прогноз погоди на вихідні

Джерело.

Бойовики вісім разів зривали “тишу” на Донбасі, поранений мирний житель

Бойовики вісім разів обстрілювали позиції ООС на Донбасі. Поранений мирний житель міста Щастя.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на прес-службу ООС.

У Луганській області противник двічі застосував безпілотники типу “Квадрокоптер”, за допомогою яких здійснив обстріл населеного пункту Щастя.

По цьому ж населеному пункту російські найманці здійснили обстріл з мінометів 82 калібру, пошкодивши цивільну інфраструктуру і приватні автомобілі. В результаті обстрілу один місцевий житель отримав поранення. Стан його здоров’я – задовільний.

Також противник обстріляв позиції українських військових із заборонених Мінськими домовленостями мінометів 120 калібру та артилерії калібру 122 мм. Під обстріл потрапив і сам населений пункт, через це пошкоджені житловий будинок і прибудинкова територія.

У районі Пісок російські найманці застосували міномети калібру 120 мм. Золоте-4 противник обстріляв з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

У штабі підкреслили, що на обстріли противника українські захисники відкривали вогонь. З початку доби, 17 вересня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Джерело.

Генсек ООН про зміни клімату: ми знищуємо те, від чого залежні на Землі

Опубліковано звіт групи “Об’єднані в науці 2021”, в якому повідомляється, що зміна клімату вражає планету все сильніше. Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш заявив, що порушення клімату і нашої планети вже гірше, ніж ми думали.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на відеозвернення генсека ООН.

Дослідники установили, що рівень моря піднявся на 20 сантиметрів з 1900 по 2018 рік, а середні глобальні температури піднялися щонайменше на 1,06 градуса Цельсія порівняно з доіндустріальними рівнями.

“Порушення клімату і нашої планети вже гірше, ніж ми думали, і воно рухається швидше, ніж передбачалося. Ми продовжуємо знищувати те, від чого залежні на Землі”, – сказав Гутерріш.

За його словами, світ далекий від досягнення цілей 5-річної Паризької угоди.

Джерело.

В Україні вперше за чотири місяці більше 6 тисяч нових випадків коронавірусу

В Україні за минулу добу виявили 6624 нових випадків коронавірусу. Найбільше нових заражень за добу в Харківській, Львівській та Одеській областях.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на прес-службу МОЗ.

В Україні вперше за чотири місяці більше 6 тисяч нових випадків коронавірусуЗа добу в Україні госпіталізували 1 568 осіб; летальних випадків – 99; одужали – 1 914 осіб. Вчора протестували методом ПЛР – 35 171 особа, методом ІФА – 8 230 осіб, експрес-тестами – 31 879 осіб.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (649), Львівській (644), Одеській (530), Дніпропетровській (426) областях та м. Київ (426).

За весь час пандемії в Україні:

  • захворіли – 2 338 164 особи;
  • одужали – 2 228 543 особи;
  • летальних випадків – 54 750.

Більше 6 тисяч нових випадків в Україні було 15 травня.

Джерело.

На Закарпатті оголосили одразу два штормових попередження

На Закарпатті оголосили одразу два штормових попередження

Про це інформує Закарпатський обласний центр з гідрометеорології.

Метеорологічне штормове попередження

СМЯ ІІ: Вдень 17 вересня по території Закарпатської області та м. Ужгороду очікуються значні дощі, переважно в горах сильні дощі. Подекуди посилення південно-західного вітру до 15-20 м/с (ІІ рівень небезпечності, помаранчевий).

Гідрологічне штормове попередження

17-18 вересня на річках Закарпатської області очікується підвищення рівнів води на 0.3-1.5 м, в нижніх течіях річок Латориця та Боржава – до 2.0 м., в межах корінних берегів без негативних наслідків. По мірі розвитку синоптичної ситуації будуть уточнюватись гідрологічні прогнози.

Джерело.